úvod

Ve dnech 14. - 17. 1. se v Letohrádku Mitrovských v Brně uskutečnil 1. ročník akce s názvem Švýcarské dny.

 

​

Akce byla zahájena ve čtvrtek za účasti velvyslance Švýcarska v České republice Jean-François Kammera, prezidenta HST Obchodní komory Švýcarsko - Česká republika Marka Procházky a první náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje Anny Procházkové. (Shoda jmen je čistě náhodná).
Při jednání se zástupci Jihomoravského kraje byl kraj představen jako zajímavá turistická destinace, která má silnou strojírenskou a veletržní tradici. Byla také diskutována možnost výměnných stáží pro studenty univerzit.
Jednání předcházelo zasedání předsednictva HST Obchodní komory Švýcarsko - Česká republika.

 

Jakmile bylo zakončeno jednání velvyslance se zástupci Jihomoravského kraje, setkali se jeho účastníci se členy předsednictva a členy HST. Přítomni byli zástupci firem SIKA cz, myonic, INCA, Kanu System, SWISS, Interhome, Swiss Service, Impact Corti, Veletrhy Brno a.s., SwissCEE Agency a PRK Partners, advokátní kancelář. Rovněž byla slavnostně otevřena výstava „Švýcarskem po stopách změn klimatu".

 

 

15.1. se konala prezentace novinek společnosti SWISS a Switzerland Tourism pro odborníky z řad tour-operatorů. Poté byla akce otevřena pro veřejnost. Hosté se mohli zúčastnit zajímavých přednášek o švýcarském dopravním systému, gastronomii a pěší turistice, ochutnat švýcarské produkty (zmrzlinu Mövenpick, kávu Chicco d'Oro z kávovaru Jura, pálenky Fassbind a vína ze sortimentu firmy Neubauer&syn) a hrát v soutěži o letenky se společností SWISS. Účastníci byli rovněž okouzleni krásnými prostory Letohrádku Mitrovských pocházejícího z 19. století.
Akce Švýcarské dny se setkala s pozitivním ohlasem, a proto bylo rozhodnuto o pořádání dalších ročníků. Akci navštívilo celkem 406 osob.