úvod

Nejnovější nabídka Adventure-rent a SKIpointu je pozvánkou k prožití týdenní lyžařské „expedice" v obytném autě nejprestižnějšími centry švýcarských východních Alp, spojené s unikátní možností testování těch nejlepších lyží z evropské produkce!

​

K realizaci originálního projektu, připraveného za podpory českého zastoupení agentury Schweiz Tourismus, se spojili SKI point Olda Vondrášek - dovozce a ladič exkluzivních značek evropských lyží ( Core, Zai, Kessler, Stoeckli, Vist, Bogner, Indigo, Blade aj.) a zkušený specialista na zimní autokaravanink Adventure-rent Petra Malého, vlastnící flotilu obytných automobilů se speciální zimní výbavou.


AUTOKARAVAN SKI ADVENTURE je naplněním lyžařského snu o spanilé jízdě v Alpách! Během 7-denní okružní cesty komfortním obytným automobilem zažijete lyžování na nejlepších sjezdovkách Silvretta Areny v Samnaun, Scuol v prestižním Davosu i v luxusním Sv. Mořici. Budete mít možnost shoppingu ve vyhlášené duty-free zóně, relaxace v minerální vodě termálních lázní Scuol, ochutnáte alpské sýry přímo u výrobce, speciality švýcarské kuchyně v gurmety prověřených restauracích i špičkové destiláty při návštěvě největší světové expozice whisek /2400 druhů/ v proslulém hotelu Waldhaus am See.
Akce nabízí vzácnou možnost otestovat exkluzivní sendvičové lyže malosériových výrobců, kteří představují špičku evropské produkce a pochopit rozdíl mezi výjimečným a masovým. To vše za účasti našeho servismana a konzultanta a v podmínkách jaké nabízí jen vyhlášená lyžařská centra.

AUTOKARAVAN SKI ADVENTURE osloví především náročné sportovní lyžaře a lyžařské fajnšmekry, kterým nabídne v koncentrované podobě výjimečné lyžařské zážitky. Mysleli jsme však i na rodiny s dětmi a méně pokročilé lyžaře, pro které jsme připravili atraktivní, leč méně náročnou variantu pod názvem Family, kde si i oni užijí maximum zábavy.

Zimní autokaravanink má osobité kouzlo
a je sám o sobě zajímavým zážitkem. Vyznačuje se řadou momentů, které nelze jinak prožít. Pocit nezávislosti a expediční atmosféra si získávají rok od roku stále více příznivců po celé Evropě, proto se neustále rozšiřuje i nabídka zimních parkovišť a kempů. A toto vše teď můžete s námi zažít. Abychom toto originální zimní dobrodružství mohli nabídnout všem, tedy i těm, kteří nemají potřebné znalosti a zkušenosti, bude vás doprovázet odborný doprovod se servisním vozidlem, který vám bude radit a pomáhat.

Vzhledem k omezenému rozsahu akce je nezbytné si rezervovat termín co nejdříve!!
Pro uzavřené skupiny a firemní klientelu jsme připraveni zajistit akci i v jiných termínech, kontaktujte nás prosím na níže uvedených adresách.

Chcete zažít něco opravdu nového? Pojďte to zažít s námi...

 

Kontaktní adresy:

ADVENTURE RENT - Centrum Autokaravanů
Na Průhoně 159, Vestec u Prahy, 252 42
tel.: 603 415 419

e-mail: info@adventure-rent.cz
www: ww.adventure-rent.cz

SKIpoint Olda Vondrášek
Jirečkova 8/1008, Praha 7 - Letná, 170 00
tel.: 603 805 866 nebo 222 944 064
e-mail: info@skipoint.cz
www: www.skipoint.cz

 

 

Otázky a odpovědi nejčastěji pokládané našimi klienty:

Nebude mi v autokaravanu v noci zima? Co když bude venku dvacet pod nulou, nevzbudím se s rampouchem u nosu?
Ne, toho se bát opravdu nemusíte! Všechna vozidla jsou určena pro provoz v tvrdých zimních podmínkách a vnitřní teplotu lze dík speciální izolaci a vlastnímu výkonnému topení trvale udržovat na pokojových hodnotách.

Jak je to s osobní hygienou? Nejsem polárník a nevím, jestli vydržím celý týden jen se suchým šamponováním sněhem a balením žvýkaček místo kartáčku? A zadek si v palčácích taky asi neutřu...
Přestože jde o zimní „expedici" ani tohle vám nehrozí, pokud si to sami nebudete chtít vyzkoušet. Autokaravany jsou vybaveny malou koupelnou s umyvadlem, záchodem a sprchovým koutem. Samozřejmostí je teplá tekoucí voda dostačující k rychlému osprchování celé posádky vozu. Pečlivě připravená trasa byla vybrána tak, že většina nočních stání bude v kempech a na stellplaz, které disponují vytápěnými sanitárními uzly se sprchami a toaletami.

Jak to bude během cesty s jídlem a možností něco si uvařit? Mám si vzít s sebou sušené tresky, solené hovězí nebo jen amarouny , glukozové tablety a zásobu lihu?
Tekutou stravu bych rozhodně nepodcenil. Zkušenosti ukazují, že podobné akce nemívají zrovna charakter školy v přírodě ani nepřipomínají výlet dívčího lycea (snad s výjimkou programu Family). Od Sv. Mořice, kde navštívíme expozici whisek z celého světa, nás dělí čtyři dlouhé, lyžováním naplněné dny a rozmary zimního počasí. Doplnění zásob nemrznoucích kapalin však doporučujeme ponechat až do základního tábora v zollfree zóně Samnaun, kde lze za příjemné ceny zakoupit i mnoho jiného. Každé vozidlo je vybaveno praktickou kuchyňkou s plynovým vařičem, někde i troubou, dřezem, ledničkou s mrazákem a nezbytným nádobím a příbory. Vybavení kuchyně umožňuje dle naší zkušenosti reálné vaření teplých jídel i přípravu teplých nápojů. Nespornou výhodou je možnost vzít si s sebou potraviny dle vlastní úvahy a zvyklostí. Posádka každého auta si vaří sama, nejlépe dohromady po vzájemné domluvě. Doporučujeme vzít zásoby na přípravu snídaní a večeří, během dne se budeme stravovat spíše na sjezdovkách v nějaké té hospůdce, o které není v daných lokalitách nouze.

Co si mám vzít s sebou na spaní? Lopatu na sníh, pilu na led, kůži z ledního medvěda nebo oblek z dutých vláken? A co živočišné teplo?
ŽT sice doporučujeme, ale nezajišťujeme! Jednotlivé autokaravany mají různé varianty uspořádání lůžek, které je třeba vzít do úvahy již při rezervaci. Zpravidla jde o prostorné dvojlůžko v alkovně /prostor nad kabinou/ a dvě jednoduchá nebo jedno dvojité lůžko v zadní části vozu případně u poloinegrálu i rozkládání jídelního koutu. Spaní je velmi komfortní a je pouze na vaší úvaze, jestli upřednostníte spacák nebo prošívanou deku a vlastní polštář, prostěradlo je součástí vybavení karavanu. Samostatnou kapitolou jsou pak firemní akce typu teambuilding, ale tam jde přece o stmelení kolektivu..!

Kdo bude velký obytný automobil řídit? Nemám řidičské oprávnění na náklaďák ani na autobus.
Řídit může každý, kdo má řidičák skupiny B, tj. pro auta do 3,5t. Je to stejné, jako v osobáku, jen trochu prostornější, při couvání je nutno dávat pozor a nechat si ukázat pověřeným regulovčíkem.

Nemám zkušenost se zimním autokaravaninkem. Co když si v zapůjčeném autě nebudu vědět s něčím rady anebo se něco porouchá? Zajímá mne možnost otestování exkluzivních lyží, ale neumím je sám nabrousit ani seřídit správně vázání..!
Žádné obavy, budeme tam s vámi! Váš komfort i dokonalou přípravu testovaných lyží bude po dobu celé „expedice" zajišťovat náš odborný doprovod v servisním vozidle, vybaveném vším potřebným. Praxí prověřené know how SKI pointu i Adventure-rent a zajištění dokonalého servisu
během celé cesty představuje ojedinělou nabídku na našem trhu. Komorní atmosféra akce pro 8-24 lidí umocní exkluzivitu vašich lyžařských i cestovatelských zážitků. Zažijte s námi zimu jinak!


Další dotazy vám rádi zodpovíme telefonicky, e-mailem nebo osobně na výše uvedených adresách.

AUTOKARAVAN SKI ADVENTURE
ADVENTURE RENT - Centrum Autokaravanů, SKIpoint Olda Vondrášek