úvod

V čem se švýcarská nabídka liší od jiných alpských zemí?

​

1/
Určitě výškou hor, najdete tady 48 evropských čtyřtisícovek, tedy hor nad 4.000 m n.m., nejvíce 47 z nich je v oblasti Wallis.

2/
Vysoká sněhová jistota a dostatek sjezdovek s přírodním sněhem je tak garantován.

3/
Z toho pak vyplývá další pozitivum - velmi dlouhá sezóna, Švýcarsko nabízí i letní lyžování ve 2 střediscích a to v Saas-Fee a v Zermattu (to je dokonce největší letní lyžařský areál v Evropě). Zimní sezóna tady ale začíná ve vybraných střediscích už v říjnu a končí až počátkem května. Jarní lyžování má mnoho výhod - dlouhé dny, dostatek slunce, prázdné sjezdovky, příjemné ceny.

4/
Švýcarská střediska mají mimořádně krásnou kulisu, protože jsou ve valné většině vybudována v původních vesnicích a v souladu s místní architekturou a velmi citlivě zasazená do krajiny.

5/
Švýcarsko nabízí dnes tolik oblíbené sjezdy ve volném terénu, tedy mimo sjezdovky v prašanu. Místa jsou značená a při respektování lavinového nebezpečí a patřičném vybavení i bezpečná.

6/
Švýcarsko má velmi zajímavé nabídky pro rodiny s dětmi, v řadě oblastí děti do 9 let lyžují zdarma, jinde nabízejí spec. balíčky pro rodiny. Slevy mají i mladiství do 16 někde až do 26 let.

7/
Švýcarsko je jednoduše a rychle dostupné - autem, vlakem, ale i letecky - nabízejí se tady hned tři letiště - Curych, Basilej a Ženeva. Nejbližší střediska jsou od letiště vzdálená 2,5 hodiny. Při odletu z Ruzyně Vás tedy od nástupu na lyže dělí pouhé 3,5 hodiny!!!!

8/
Lyžařské vybavení ve velmi dobré kvalitě nabízejí půjčovny ve všech střediscích.

9/
Pokud ve Vaší skupině či rodině máte i nelyžaře, je skvěle postaráno i o jeho zábavu, nabízejí se sjezdy na saních, upravované cesty pro pěší, stále populárnější nordic walking, sněžnice. Oblíbený relax v termálních lázních nadchne ale i lyžaře. Pro odpočinkový den může přijít vhod o výlet některým panoramatickým vlakem.

10/
Švýcarsko nabízí na malé ploše mimořádnou rozmanitost, liší se charakter pohoří, jazyk i gastronomie.

Nenechte se zmást vžitým klišé, že je Švýcarsko mimořádně drahé, porovnejte sami a přesvědčíte se, že ceny odpovídají kvalitě služeb a mnohdy vás mile překvapí.