úvod

Lyžařská oblast Davos Klosters zahrnuje několik areálů – největší a lyžařsky nejoblíbenější je Parsenn, který je propojený s Klosters. Následuje ho Jakobshorn, který má novou kabinu. Dále je tady Pischa, určená freeriderům a Rinerhorn vhodný spíše pro rodiny. Mimo skipas je pak speciální nabídka Schatzalp, která vás přenese do minulosti. I lanovky jsou tady retro a také celé tempo této části Davosu. Můžete se sem ale vydat na výlet pěšky nebo lanovkou a dolů sjet na saních.

​


Davos Klosters inside

Velmi atraktivní nabídka pro zimní hosty v Davosu a v Klosters se jmenuje Davos Klosters inside. Zimní návštěvníci tak mají možnost nahlédnout do tajů života v Davosu a zúčastnit se například úpravy sjezdovek rolbou, vyjet si ráno na východ slunce nebo se vydat po stopách slavných, kteří v Davosu žili nebo sem jezdili jako hosté. V nabídce je celkem 30 různých aktivit.

Bližší informace naleznete zde.


Skipas v ceně ubytování – Ski & Sleep

Pokud se v období 21. 11. – 22. 12. 2019 ubytujete v partnerských hotelech Mountain Hotels Davos Klosters, můžete využít speciální balíček Ski & Sleep, který nabízí ubytování vč. snídaně a denního skipasu pro sjezdovky na Jakobshornu, a Parsenn/Gotschna. V době uvedení tohoto typu začínaly ceny ubytování na 102,- CHF.

Bližší informace naleznete zde.


Winter HOT DEAL MIDWEEK

Balíček Winter HOT DEAL MIDWEEK nabízí ubytování se skipasem na sjezdovky na Jakobshornu, a Parsenn/Gotschna za speciální cenu od 81,- CHF. Podmínkou je využití mimo víkendy a svátky. Nabídka platí v následujících dnech: 17. 11. - 26. 12. 2019, 5. 1. - 24. 1. 2020 a 8. 3. - 19. 4. 2020.

Bližší informace naleznete zde.


20% sleva na skipasy s ČD Ski

V rámci projektu ČD Ski od Českých drah můžete ve dnech 11. 1. - 29. 3. 2020 využít 20% slevy dvoudenní nebo třídenní skipasy v lyžařském středisku Davos Klosters. Mezi čtyřmi skiareály v Davos Klosters se lze pohybovat vlakem Rhétské dráhy, na který platí společný skipas a zastávky jsou hned u nástupních stanic lanovek. Pro cestu do Davosu je možné využít pohodlného spojení nočním lůžkovým vlakem ČD z Prahy do Sargans a dále pokračovat přípojem do Davosu.

Bližší informace naleznete zde.


93. Spengler Cup Davos, 26.–31. prosince 2019

Na 93. ročník světově známého hokejového turnaje Spengler Cup se i letos vydá český hokejový tým HC Oceláři Třinec, aby reprezentovali český lední hokej. Hokejisté z Třince hrají hned první den 26. 12., užijte si velkolepou sportovní akci mezi vánočními svátky v Davosu.

Bližší informace naleznete zde.


Ski & Fly v Davosu

Užijte si v Davos Klosters dva dny nabité adrenalinem – první den na sjezdovkách a druhý den ve vzduchu s paraglidem. Balíček Ski & Fly nabízí ubytování pro 2 osoby na jednu noc se snídaní, 2-denní skipas a let paragledem s pilotem. Balíček je možné využít v následujících termínech: 8. 12. - 26. 12. 2019, 1. 1. - 9. 2. 2020 (mimo dobu konání WEF 2020) a 23. 2. - 17. 4. 2020.

Bližší informace naleznete zde.


Backcountry Festival Davos 2020

Mezi 30. lednem a 1. únorem 2020 budou horští vůdci z regionu Davos Klosters pořádat již třetí Backcountry Festival, který místním i návštěvníkům Davosu přiblíží horské sportovní aktivity. Festival nabízí bohatý program různých sportovních aktivit, seminářů, kurzů a večerních akcí.

Bližší informace naleznete zde.


Coverfestival Davos, 26. - 28. 3. 2020

Nejznámější hity popových, rockových a reggae hvězd se servírují v nádherné horské scenérii během Coverfestivalu Davos Klosters. Ráno si užijte sjezdovky a odpoledne si poslechněte skvělou živou muziku na různých místech po celém Davosu. Nejlepší evropské revivalové kapely učiní z jara v z Davosu místo, kde musíte být.

Bližší informace naleznete zde.


SNOWfest v Davosu

Lyžařské středisko Davos Klosters bude v roce 2020 hostit českou akci pořádanou magazínem SNOW. Ve dnech 11. – 18. 1. 2020 zde proběhne freeride kemp SNOWfest a účastníci si budou moci také vyzkoušet přenocování v pravém iglú.

Bližší informace naleznete zde.


Fatbike v Davos Klosters

Středisko Davos Klosters je v létě rájem pro milovníky horských kol. V zimě je zde ovšem také možnost vyrazit na fatbike – speciálně upravené kolo pro terén se sněhem, které bylo původně vynalezeno na Aljašce.

Bližší informace naleznete zde.


Lezení po ledu

Milovníci adrenalinu zajisté nesmějí vynechat možnost lézt na ledu. Tuto nevšední záležitost je možné si užít v údolí Sertig nedaleko města Davos, kdy zde během zimy zamrzne místní vodopád.

Bližší informace naleznete zde.


Večerní zimní sporty

Přes den můžete ve středisku Davos Klosters lyžovat a večer si užít běžky, sáňky nebo lední brusle. Davos nabízí velké množství nočních sportiovních zážitků – noční lyžování na Rinerhornu či v Klosters, noční sáňkování na Schatzalpu a Rinerhornu, noční běžkařské dráhy v Davosu (2,5 km) a Klosters (3,2 km) nebo noční bruslení.

Bližší informace naleznete zde.


Ledové kluziště Davos World of Ice

Od 7. 12. 2019 se v centru Davosu opět otevírá síť vzájemně propojených kluzišť s různými tematickými a sportovními částmi. Těšit se tak můžete například na část kde si zahrajete curling nebo hudební část s názvem Ice Disco. Kluziště bude otevřené pro veřejnost až do 1. 3. 2020.

Bližší informace naleznete zde.


Galerie Ernsta Ludwiga Kirchnera

Vrcholným zážitkem pro obdivovatele výtvarného umění bude návštěva galerie Ernsta Ludwiga Kirchnera v centru Davosu. Významný německý expresionista, člen skupiny Die Brücke v Davosu žil od roku 1918 a město se pyšní druhou největší sbírkou jeho obrazů na světě.

Bližší informace naleznete zde.


Místní pivovar Monstein

Pivaři ocení druhý nejvýše položený pivovar v Alpách poblíž Davosu v Monsteinu, který byl donedávna ještě na prvním místě. Do pivovaru vás z centra Davosu zaveze poštovní autobus. Ochutnávat můžete nejen různá piva, ale i pivní sýr, klobásky a dokonce i pralinky.

Bližší informace naleznete zde.


Unikátní šestisedačka na Madrise

„Schaffürggli“ 6místná sedačka v délce 1 860 m překonává převýšení 5 510 m. Za hodinu přepraví 2 600 lyžařů. Unikátní je ale nastavením výšky sedadel individuálně pro jednotlivé lyžaře. Laser si každého naskenuje a rozhodne, zda se jedná o dospělého nebo dítě a podle toho upraví výšku sedačky. Zvýší se tak hlavně pohodlí a bezpečí pro děti. Lyžaři budou také chráněni proti nepřízni počasí a sedadla budou vyhřívaná. Přepravováni mohou být i lyžující vozíčkáři se svou výbavou.

Bližší informace naleznete zde.


Centrum pro běžkaře v Davosu

Davoské centrum pro běžkaře vzniklo již v roce 1973. V průběhu léta 2016 ho nahradilo nové rozšířené a zmodernizované. Davos je národním centrem pro trénink běžkařů a také jediným švýcarským střediskem, které každoročně hostí Světový pohár v běžeckém lyžování.

Bližší informace naleznete zde.


Davos Klosters rájem sáňkařů

Davos Klosters je mimo jiné znám jako kolébka mezinárodního sáňkování. V roce 1883 zde byl zorganizování první mezinárodní závod v tobogganingu. V současnosti nabízí Davos Klosters 8 různých sáňkařských drah, které v každém případě zaručují zábavu a sportovní vyžití v Alpském stylu. Na Rinerhornu si každou středu a pátek můžete užívat noční sáňkování od 19:00 do 23:00, po kterém může následovat pokračování večera v blízké restauraci Jatzmeder. Sáňkařská dráha na Schatzalpu je poté nově otevřena každý den do od 10:00 do 23:00.

Bližší informace naleznete zde.


Zimní nabídky Davosu

Lyžařské středisko Davos nabízí tuto zimní sezónu spoustu zajímavých aktivit pro jeho návštěvníky. Lyžování, snowboard, běžky, alpské sáňkování, lední sporty, zimní turistické stezky pro sněžnice a spoustu dalšího.

Bližší informace naleznete zde.


Après-ski

Davos nabízí bohatou nabídku Après-ski „městského typu“ s nepřeberným počtem barů a nočních klubů, ale i vodním světem a také spoustou nabídek pro milovníky kultury – četná muzea a galerie. Klosters je pak intimnějším střediskem spíše horského rázu. Na výlet se můžete vydat do Dischmatal nebo Val Sertig na vynikající místní speciality třeba kočárem taženým koňmi nebo poštovním autobusem. Milovníci piva ocení pestrou nabídku pivovaru v Monstein, nejvýše položeného pivovaru v Evropě v nadmořské výšce 1 625 m.

Bližší informace naleznete zde.


Ameron Mountain Resort

Hotel Ameron Mountain Resort otevřený v roce 2016 nabízí svým návštěvníkům služby 4 hvězdičkového hotelu. Zajímavou nabídkou je dětské SPA a dětský klub se speciálním programem pro jeho male návštěvníky. Velice příjemná je také sleva pro ubytování na 4 noci s platbou pouze 3 nocí.

Bližší informace naleznete zde.
Davos Klosters v létě.Davos Destinations-Organisation (Genossenschaft) Tourismus- & Sportzentrum
Talstrasse 41
CH-7270 Davos Platz
Tel. +41 (0)81 415 21 21
info@davos.ch
www.davos.ch / www.klosters.ch