úvod

Swiss Travel System si pro vás na letošní podzim připravil výhodnou nabídku v podobě 30 % slevy na 4denní jízdenku Swiss Travel Pass v 1. a 2. třídě. Cestujte tak po celém Švýcarsku všemi dopravními prostředky v rámci Swiss Travel System po dobu 4 dní za 199,- CHF.

​

Od 19. 9. do 31. 10. 2022 je možné zakoupit 4denní Swiss Travel Pass u všech oficiálních distributorů a on-line na MySwitzerland.com v rámci speciální akce Swiss Travel System se slevou 30 %. Jízdenku není nutné využít v hned, ale až do 30. 4. 2023 a případné storno je možné provést až jeden den před datem platnosti při zakoupení u STS AG (ostatní distributoři mohou mít vlastní podmínky).

Cenové porovnání s a bez Swiss Travel Passu

Nyní tak můžete do 31. 10. 2022 zakoupit tento 4denní Swiss Travel Pass za 199,- CHF ve 2. třídě (standardní cena 281,- CHF) nebo za 315,- CHF v 1. třídě (standardní cena 447,- CHF). Pro lepší představu výhodnosti bychom uvedli, že se Swiss Travel Passem na 4 dny můžete například absolvovat putování po Švýcarsku, kdy se jeden den vydáte panoramatickým vlakem Bernina Express z Churu do Tirana a zpět po UNESCO trati Albula a Bernina, druhý den se projedete z Churu do Zermattu k Matterhornu nejpomalejším rychlíkem světa Ledovcovým expresem, a třetí a čtvrtý den navštívíte město Lucern a jeho dva vrcholy Pilatus a Rigi. Tyto vlaky a vrcholy máte plně zahrnuty ve Swiss Travel Passu – výjimkou je Pilatus, na který máte se Swiss Travel Passem 50 % slevu a na panoramatický vlak Bernina Express a Ledovcový express je nutné si zvlášť dokoupit místenku, tedy za Pilatus zaplatíte se Swiss Travel Passem 36,- CHF, za místenku na Bernina Express ve 2. třídě 24,- CHF a za Ledovcový express 49,- CHF, celkově tedy 109,- CHF. Bez Swiss Travel Passu byste za zpáteční jízdenku na Bernina Express s místenkami ve 2. třídě zaplatili 174,- CHF, za jízdenku na Ledovcový expres s místenkou 168,- CHF, zpáteční jízdenka na Pilatus by vás vyšla na 72,- CHF a Rigi na 53,- CHF (při cestě z Vitznau nebo Weggisu), celkem tedy 467,- CHF + také vlak z Zermattu do Lucernu a z vlak nebo loď z Lucernu do Vitznau / Weggisu (pro cestu na Rigi). Jízdní řády pro veškerou veřejnou dopravu po celém Švýcarsku naleznete na www.sbb.ch.

Swiss Travel Pass

Swiss Travel System vás opravňuje k neomezenému cestování vlaky, autobusy a loděmi po celém Švýcarsku. V ceně jsou i panoramatické vlaky jako Ledovcový expres a MHD v 90 městech. Swiss Travel Pass v této slevové akci je možné pořídit na 4 po sobě jdoucí dny. Mimo akci je možné si zakoupit Swiss Travel Pass na 3, 4, 6, 8 a 15 dní. Bonus k jízdence je 50 % sleva na většinu horských železnic a lanovek a bezplatný vstup do 500 muzeí (www.museumspass.ch).

Grand Train Tour of Switzerland

Jak lépe využít zlevněný Swiss Travel Pass, než se s ním vydat na dlouho vytouženou cestu po Švýcarsku v rámci Grand Train Tour of Switzerland? 11 velkých jezer, 4 jazykové oblasti, 5 památek světového dědictví UNESCO a 1.280 km nádherných výhledů: V rámci Grand Train Tour of Switzerland vás panoramatické vlaky celoročně zavezou ke všem nejzajímavějším místům a pamětihodnostem Švýcarska. Není předepsán žádný směr ani doba trvání. Můžete naskočit a vystoupit, kdekoli se vám zlíbí. Ať už v Zermattu nebo Svatém Mořici, v kantonu Ticino nebo Lavaux, u Rýnských vodopádů nebo u Lucernského jezera.

Oficiální distributoři v ČR

Jízdenky STS jsou určeny zahraničním návštěvníkům s trvalým bydlištěm mimo území Švýcarska a Lichtenštejnska. V České republice je možné si jízdenky v této akci zakoupit ještě před vaším odjezdem do Švýcarska u cestovní agentury Švýcarsko vlakem a ČEDOK Exclusive. Jízdenky Swiss Travel Pass, Swiss Travel Pass Flex a Swiss Half Fare Card je možné si zakoupit též on-line ve formě e-ticketu z pohodlí vašeho domova na MySwitzerland­.com, kdy si zakoupenou jízdenku vytisknete nebo uložíte přímo do vašeho mobilu ve formátu PDF.