úvod

Lákají vás stylová auta 60. let, jejich elegance i preciznost? Záviděli jste někdy Jamesi Bondovi jeho projížďky v nablýskaných vozech s krásnou dívkou po boku? Nebo si pamatujete na to, jak vitríny dětských pokojů plnily repliky vozů světových značek. Tak přesně do takovéto nálady Vás přenese výborně připravená výstava nazvaná James Bond, Švýcarsko a vášeň pro auta v 60. letech.

​

Obecně byla 60. léta automobilovou dekádou par excellence. V té době bylo nadšení z aut mezi malými i velkými větší než kdy předtím: exkurze, dovolené, závody i výstavy svědčí o chuti řídit. Výstava se nachází v druhém patře muzea Emil Frey Muzeum (Emil Frey Classics AG, Bahnhofplatz 2, 5745 Safenwil, zobrazit na mapě) a potrvá do 30. listopadu 2022.

Na prohlídku si rezervujte tak jednu až dvě hodinky. Muzeum je otevřeno každý den kromě neděle. Kromě výstavy je možné navštívit i místní obchod se suvenýry, oblečením pro automobilové nadšence nebo strávit příjemný čas ve stylově zařízené restauraci. A kdybyste si mysleli, že u vchodu vidíte Winstona Churchila a jeho slavný Land Rover Series I (1945) máte pravdu.

Bližší informace o výstavě naleznete na www.emilfreyclassics.ch.