úvod

Přijďte si s námi užít den plný železničních zážitků, zábavy a taktéž možnosti načerpat inspiraci pro vaši dovolenou v železničním ráji – Švýcarsku. Během hlavního programu Pražského železničního dne, který se uskuteční v sobotu 11. 9. 2020 od 09:00 do 17:00 na Masarykově nádraží, pro vás bude na místě připraven také náš stánek Switzerland Tourism s turistickými materiály a soutěží o lákavé ceny.

​

Centrem oslav bude opět Masarykovo nádraží (Havlíčkova 1014, 110 00 Praha 1, zobrazit na mapě), kde pro vás bude připraven bohatý program a na místě nebude chybět ani náš stánek Switzerland Tourism s aktuálními železničními a turistickými informacemi a soutěží o jízdenky na švýcarské železnice a lanovky. Program pro rodiny s dětmi se bude konat i na dalších místech Prahy a v jejím okolí. Těšit se můžete na jízdy historickými i moderními vlaky, nebo třeba výstavu železničních vozidel. Na Masarykově nádraží najdete výstavu kolejových vozidel, prohlédnout si můžete Masarykův salonek, chybět nebude ani doprovodný program pro děti a prezentace partnerů akce.

Jednodenní jízdenka Rhétské dráhy

K největším tahákům posledních let patří švýcarské vlaky, nabídku Rhétských drah najdete přímo na našem stánku, kde bude možné i zakoupit speciální jednodenní jízdenku Rhétských drah, platnou na celou železniční síť RhB a také na trasu panoramatických vlaků Bernina Express a Glacier Express. Cena této jízdenky je 750,- Kč.

Nabídka železničních zážitků

K největším atrakcím budou, jako již tradičně, patřit jízdy historickými vlaky. Parním vlakem vedeným lokomotivou Šlechtična (475.179) se můžete svézt z Masarykova nádraží do Hostivic (I. jízda), Neratovic (II. jízda) a Českého Brodu (III. jízda) a zpět po stejné trase. V parním vlaku je po celou dobu zajištěno občerstvení v historickém bufetovém voze. Letošní novinkou budou jízdy historickou patrovou soupravou (Bpjo) nejen po pražských spojkách. Vlak pojede přes stanice Běchovice, Malešice, Zahradní Město, Vršovice, Vyšehrad, Hlavní nádraží a Libeň zpět na Masarykovo nádraží. Trasa je koncipována jako okružní tj. bez možnosti nástupu/výstupu po trase vlaku.

Do stanice Praha-Dejvice a zpět bude tentokrát jezdit parní vlak vedený lokomotivou Heligon (414.096), která bude mít pražskou premiéru a také historická motorová souprava. S touto soupravou můžete podniknout navíc i kratší vyhlídkovou jízdu po Negrelliho viaduktu. Cena jednosměrné jízdy v historických vlacích do/z Dejvic je 50 Kč a 100 Kč za zpáteční jízdenku.

Za vyhlídkovou jízdu po Negrelliho viaduktu zaplatíte 50 Kč a jízdenky na tyto vlaky se budou prodávat v den akce na pokladnách ČD a u průvodčích ve vlacích.

Po trase Praha Masarykovo nádraží – Úvaly – Český Brod a zpět bude jezdit na vybraných pravidelných spojích historická elektrická souprava tzv. Žabotlam (ř. 451). Po trati Praha Masarykovo nádraží – Roztoky u Prahy – Kralupy nad Vltavou se můžete svézt na vybraných pravidelných spojích naopak moderní elektrickou jednotkou InterPanter (ř. 660).V těchto vlacích platí tarif ČD a PID.

Kromě pražského Masarykova nádraží se bude konat zajímavý program i na jiných místech, kam se můžete svézt zvláštními vlaky:

  • Praha-Dejvice: Rodinný den pořádaný Správou železnic, s. o.
  • Roztoky u Prahy: provoz modelového kolejiště KŽM

V sobotu 11. září navíc budou po hlavním městě jezdit historické autobusy. Navštívit můžete také Království železnic na Smíchově.

Bližší informace a program celé akce naleznete zde a plakát akce si můžete stáhnout v PDF zde.