úvod

V neděli 28. 2. 2021 jsme vás opět pozvali do naší švýcarské kuchyně, ve které jsme si společně uvařili švýcarské dobroty na zahřátí a popovídali jsme si o masopustních tradicích a švýcarských karnevalech.

​

V neděli 28. 2. 2021 od 09:00 do 11:00 jsme si společně v naší švýcarské kuchyni připravili polévku Bündner Gerstensuppe na zahřátí z regionu Dolního Engadinu, sytý koláč Choleru z kantonu Wallis a švýcarský mrkvový dort Rüeblitorte. Kromě vaření si povídali také o tradičních masopustních zvycích, které se i dnes ve Švýcarsku hojně dodržují a blíže jsme vám přiblížili známý Fasnacht.

Pokud si budete chtít připravit dobroty z našeho vysílání, stáhněte si náš nákupní seznam surovin, které budete v sobotu potřebovat. Recepty na jednotlivé pokrmy naleznete na naší stránce se švýcarskými recepty.

Záznam živého vysílání


Soutěž

Do neděle 7. 3. 2021 jste nám mohli posílat fotografie vašich výtvorů v rámci naší soutěže, zde je 5 výherců, kteří získávájí švýcarský turistický balíček:

pí. Formanová pí. Zahradníková paní Jana a pan Jiří pí. Sommerová pí. Valová




Švýcarské tradice

Švýcarské karnevaly a tradice Během nedělního vysílání vám představíme Švýcary a jejich tradice z poněkud nečekané stránky. Decentní bankéři nebo obchodníci se převlečou třeba za sněhuláka, včelu nebo kaktus a s kamarády obrážejí jednu hospodu za druhou – i tak vypadá veselí během Fasnachtu v Lucernu a Basileji. V údolí Lötschental vás zase mohou překvapit vskutku strašidelné postavy Tschäggättä.

Fasnacht a jeho zahájení

Fasnacht průvod

Tschäggättä


Adventní kurz vaření

Pokud jste nestihli náš předešlý kurz vaření v adventním duchu, je možné ho zhlédnout zde: