úvod

​

Dokončení transalpské trasy NEAT

Cestování Evropou od severu k jihu se opět urychlilo. V prosinci bude otevřen nový 15,4 km dlouhý tunel Ceneri. Po otevření nového Gotthardského tunelu (Gotthard Base Tunnel) v délce 57 km v roce 2016 je Ceneri tunel dokončením celého projektu NEAT (New Alpine Transversal). Železnice tak bez stoupání překonává trasu z Altdorfu až do Lugana. Vize se stala realitou. Vzhledem k tomu, že vlaky tady mohou jet rychlostí až 250 km/h , cesta z Curychu do Milana se zkrátila z 3 hod a 40 minut na 3 hod a 17 minut. Plánuje se i nové spojení Janova a Bologne. Je to rychlá a komfortní doprava pro cestující i zboží, navíc šetrná k životnímu prostředí.

Bližší informace naleznete zde.


Otevření V-BAHN v regionu Jungfrau

5. prosince bude slavnostně zahájen provoz Eiger Expressu, nové kabinové lanovky na spojnici mezi Grindelwaldem a stanicí Eiger Glacier. Tím se završí grandiózní projekt V-Bahn, který mimo jiné urychlí cestu na Jungfraujoch z Interlakenu o celých 47 minut. První části projektu, a sice nový terminál v Grindelwaldu a lanovka na Männlichen, se turistům otevřely již v prosinci 2019. Cesta na Jungfruajoch se tak zkrátí z 2 hod 17 minut na 1 hodinu 30 minut.

Bližší informace naleznete zde.


Winter Magic - Grand Train Tour v zimním hávu

Trasa Winter Magic vyjíždí z Lucernu a vlak Vás přes Interlaken doveze až do Zermattu, domova Matterhornu. Okruh pokračuje Ledovcovým expresem a Bernina Expressem do Sv. Mořice. Pojedete kolem zamrzlých jezer zasněženou krajinou, kudy nevedou v zimě žádné silnice.

Bližší informace naleznete zde.


Treno Gottardo: moderní a historické v jednom

Historické i moderní budovy měst a neobyčejnou pestrost švýcarské přírody - to vše můžete obdivovat z oken vlaku Treno Gottardo. Nový vlak vybavený bistrem a rodinnou zónou, vyjíždí každou hodinu z Curychu, Basileje a Lucernu do Locarna. Velmi komfortně se cestující projedou kolem jezer, hor a historickou gotthardskou trasou až do slunného koutu Švýcarska do Locarna. Rozmanitost Švýcarska v jediném vlaku. Nejedná se ale o panoramatický vlak a rezervace není nutná.

Bližší informace naleznete zde.


Swiss Travel System: nový cenový systém pro rok 2021

Od 1.1.2021 budou zavedeny sezónní ceny. Zimní sezóna bude v období 1.1.-30 .4.2021 a 1.11.-31.12.2021. Ceny tady zůstanou na úrovni roku 2020. Ceny pro letní sezónu, tedy od 1.5. do 31.10.2021, se zvýší o 10%. Swiss Half Card a Swiss Family Card zůstávají beze změny.

Bližší informace naleznete zde.