úvod

Současná situace opravdovému setkávání moc nepřeje, v neděli 4. 10. 2020 jste se tedy mohli setkat alespoň on-line a udělat si společně příjemné dopoledne při vaření tradičních švýcarských podzimních jídel. Při odpolední kávě jsme se vydali na pěší putování po Švýcarsku s nezbytnými gurmánskými tipy.

​

Švýcarský kurz vaření

V neděli 4. 10. 2020 od 09:00 do 11:00 jsme si pro vás připravili živý přenos z naší „švýcarské kuchyně“, kde jsme si společně připravili švýcarský Zopf, Birchermüesli, jablečný nebo švestkový koláč, Nüsslisalat a alpské makaróny Älplermagronen. Pokud si budete chtít připravit námi připravované dobroty, stáhněte si náš nákupní seznam surovin, které budete potřebovat.

Záznam živého vysílání kurzu vaření:


Přednáška Pěší výlety za švýcarskými lahůdkami

V 17:00 jsme se poté prošli Švýcarskem při cestovatelské přednášce "Pěší výlety za švýcarskými lahůdkami". Heslem „Kulturu země vytváří i gastronomie“ se řídila celá přednáška, během které jsme se mohli pokochat nádhernou krajinou a poznali jsme místní speciality, které prostě musíte ochutnat. Prošli jsme Graubünden, Ticino, Wallis, Vaud, Oblast Lucernského jezera a magický Jungfrau Region. O své tipy a zážitky se s Vámi v přednášce podělila Alena Koukalová, ředitelka Switzerland Tourism pro Českou republiku a Slovensko.

Záznam živého vysílání cestovatelské přednášky:


Soutěž

Do pátku 9. 10. 2020 jste nám mohli posílat fotografie vašich výtvorů v rámci naší soutěže, zde je 5 výherců, kteří získávájí švýcarský gurmánský balíček:

1. Martina Maňasová 2. Lucie Tvarůžková 3 Věra Studeničová 4. Eva Prokopová 5. Simona Justínová

Partneři akce

Podívejte se na krátké představení partnerů plánovaného Swiss Food Festivalu. Další ročník pro vás připravujeme na říjen 2021.

Bali cafe Prague


Bohemian Bistro


Kavárna Kočičí Praha


Kubistro


Mosaic House


Hotel Leonardo