úvod

Přijďte si s námi užít den plný železničních zážitků, zábavy a taktéž možnosti načerpat inspiraci pro vaši dovolenou v železničním ráji – Švýcarsku. Během hlavního programu Pražského dne železnice, který se uskuteční v sobotu 12. 9. 2020 od 09:00 do 18:00 na Masarykově nádraží, pro vás bude na místě připraven také náš stánek Switzerland Tourism s turistickými materiály a soutěží o lákavé ceny.

​

Program celého „svátku“ železničářů je vhodný i pro rodiny s dětmi se uskuteční na více místech v Praze a okolí. Centrem oslav se ovšem stane Masarykovo nádraží (Havlíčkova 1014, 110 00 Praha 1, zobrazit na mapě) od 09:00 do 18:00, kde pro vás bude připraven bohatý program v podobě výstavy železničních vozidel, otevření areálu budoucího Muzea železnice a elektrotechniky Národního technického muzea, možnosti prohlídky Legiovlaku a stánky partnerů akce, mezi kterými nemůže chybět ani Switzerland Tourism s aktuálními železničními a turistickými informacemi a soutěží o jízdenky na švýcarské železnice a lanovky.

Jednodenní jízdenka Rhétské dráhy

K největším tahákům posledních let patří švýcarské vlaky, nabídku Rhétských drah najdete přímo na našem stánku, kde bude možné i zakoupit speciální jednodenní jízdenku Rhétských drah, platnou na celou železniční síť RhB a také na trasu panoramatických vlaků Bernina Express a Glacier Express. Cena této jízdenky je 750,- Kč.

Mezi největší atrakce akce budou patřit jízdy historickými vlaky – parním vlakem vedeným lokomotivou Šlechtičnou (475.179) se můžete svézt z Masarykova nádraží do Dejvic a Veleslavína a stejnou trasou i zpět (I. jízda), přes Úvaly do Českého Brodu (II. jízda) a také do Čelákovic a Lysé nad Labem a zpět (III. jízda). Do stanice Praha-Dejvice se budete moci svést parním motorovým vozem Komarek a historickou motorovou soupravou (s nimi můžete podniknout i vyhlídkovou jízdu po Negrelliho viaduktu). Po trase Praha Masarykovo nádr. – Praha-Podbaba – Roztoky u Prahy a zpět pojede souprava Tornádo (ř. 460). Dvěma spoji se můžete svézt až do Libčic nad Vltavou. Tzv. pantograf (souprava ř. 451) vás sveze do Úval a Českého Brodu.

V sobotu 12. září navíc budou v Praze jezdit historické tramvaje a autobusy. V muzeu MHD ve Střešovicích bude pro návštěvníky připraven doprovodný program a neměli byste vynechat ani návštěvu Království železnic na Smíchově.

Bližší informace:

Jednotlivé jízdní řády:


Bližší informace a program celé akce naleznete na www.cd.cz/vlakemnavylet a www.pid.cz/…cni-den-2020.