úvod

Již 8. Švýcarský den v Třeboni se uskuteční v sobotu 22. 8. 2020 od 9:45 do 16:00 v Domě Štěpánka Netolického a na Masarykově náměstí.

​

Program – Masarykovo náměstí

9:45 zahájení 8. Švýcarského dne v Třeboni

 • stánek se švýcarskou čokoládou a raclettem
 • stánek s noži Victorinox
 • aktuální turistické materiály o Švýcarsku
 • aktuální švýcarské nabídky CK Quicktour
 • stánek Nordic Walking
 • stánek JUST / Nahrin
 • výstava historických fotografií

16:00 ukončení akce


Ze Švýcarska za vámi přijedou alphornisté z tria Fyrobig Lözarn, kteří zahrají tradiční melodie a na přání vám umožní si vyzkoušet hru na alphorn.

Na Masarykově náměstí pro vás bude připravena řada stánků s bohatou nabídkou. Na stánku Switzerland Tourism budou k dispozici zdarma informační materiály o Švýcarsku, k zakoupení bude i jednodenní jízdenka Rhétské dráhy a také knihy, časopisy, švýcarská trička a dárkové předměty. Společnost Swiss Cheese vám nabídne k prodeji švýcarské sýry a čokolády, zástupci CK Quicktour vám na místě představí svoji nabídku zájezdů do Švýcarska a na místě si budete také moci zakoupit kvalitní švýcarské nože Victorinox. Milovníci aktivního pohybu se mohou těšit na připravené lekce a vycházky s nordic walking holemi s trenérkou Markétou Matušíkovou z České asociace NW. Na náměstí bude také ke shlédnutí výstava historických fotografií z okolí Interlakenu, partnerského města Třeboně.

Během celého dne bude možné si prohlédnout či zakoupit ručně malované hedvábné šátky autorky akademické malířky Brigity Krumphanzlové, která patří ke světovým špičkám v oboru. Její specialitou je malba na hedvábí, která ji uchvátila během jejího desetiletého pobytu ve Švýcarsku. Doplňky z její dílny nosí například bývalý americký prezident Barack Obama, někdejší britský premiér David Cameron či vévodkyně z Kentu. Dnes paní Krumphanzlová rozšířila pole své působnosti a začala vytvářet i celé hedvábné obrazy, které jsou ozdobou řady soukromých a muzejních sbírek. Podívejte se na její příběh v reportáži odvysílané v pořadu Gejzír na ČT 1.

Návštěvníci Švýcarského dne v Třeboni se budou moci také zúčastnit naší soutěže o lákavé ceny, mezi nejatraktivnější bude patřit stříbrná mince od společnosti TrustWorthy Investment CZ, jízdenky na bondovský vrchol Schilthorn – Piz Gloria a další. Vyhlášení výherců se uskuteční v 15:45 přímo na náměstí.

Program – Dům Štěpánka Netolického (Masarykovo náměstí 89/I, 379 01 Třeboň)

 • 10:30 – 11:00 přednáška „Švýcarské mince“, Tomáš Ivanič
 • 11:15 – 12:30 film „České kořeny ve Švýcarsku“ o osudech českých emigrantů v této alpské zemi, Tomáš Kubák, Martina Fialková a Veronika Hollerová
 • 13:00 – 14:00 přednáška „Pěší výlety za švýcarskými lahůdkami“, Alena Koukalová
 • 14:30 – 15:30 přednáška „Rhétská dráha – Perla Alp“, Petr Čermák

Jednodenní jízdenka Rhétské dráhy

K největším tahákům posledních let patří švýcarské vlaky, nabídku Rhétských drah najdete přímo na našem stánku, kde bude možné i zakoupit speciální jednodenní jízdenku Rhétských drah, platnou na celou železniční síť RhB a také na trasu panoramatických vlaků Bernina Express a Glacier Express. Cena této jízdenky je 750,- Kč.

Hashtag #MojeSvycarsko

Sdílejte vaše fotografie ze Švýcarského jara v Třeboni na Facebooku,
Twitteru a Instagramu s hashtagem #MojeSvycarsko. Nejzajímavější fotografie otiskneme v magazínu SWISSmag.

Pozvánku s programem ve formátu PDF je možné si stáhnout zde. Bližší informace naleznete na www.DumStepankaNetolickeho.cz a na www.hst.