úvod

Curych je finanční, hospodářskou a kulturní metropolí, která zastiňuje i hlavní švýcarské město Bern. Centrum kosmopolitní metropole se rozprostírá podél břehů řeky Limmat u severního cípu Curyšského jezera a napříč jej protíná nejznámější zdejší bulvár Bahnhofstrasse. Táhne se v délce 1,4 km severojižním směrem od hlavního nádraží až na náměstí Bürkliplatz u jezera.

​

Exkluzivní třída je sídlem proslulých bankovních domů se sáhodlouhou historií a obchodů nejprestižnějších světových značek. Koupíte zde špičkovou kosmetiku, luxusní módu, klenoty, elektroniku, umění, čokoládu a samozřejmě nejvyhlášenější švýcarské zboží – hodinky.

Na místě Bahnhofstrasse, která je jednou z nejdražších nákupních ulic světa, do roku 1864 stávaly městské hradby. Dnes těmito místy projíždějí tramvaje, široké chodníky - v letních měsících stíněné obřími plachtami - lemují stromořadí a pod povrchem se ukrývají trezory bank. Okolí tvoří uličky s krásnými cechovními domy, nádvoříčka, pitoreskní místa s venkovskou atmosférou a všudypřítomné fontány. Bahnhofstrasse patří mezi „povinné“ zastávky při návštěvě Curychu. Není jen nákupním rájem, stejně dobře poslouží k příjemné procházce.

Adresa:
Bahnhofstrasse
8001 Curych

Web:
www.zuerich.com/…rasse-zurich

Doba dostupnosti:
Celý rok

Kategorie:
Městské aktivity

Autor:
Roman Zvaric
E-mail:
roman.zvaric@gmail.com