úvod

Vypadá to jako paradox – cukrovinky pro zdraví? Bylinné bonbony RICOLA výborně chutnají a působí blahodárně při kašli, chrapotu či mírném pobolívání v krku. Potřebujete osvěžit svůj dech? I v takovém případě se na ně můžete spolehnout.

​

RICOLA – to jsou různé druhy bylinných bonbonů, v nichž se skrývá přirozeně léčivá síla rostlin s vyzkoušenými účinky, ta je navíc obohacená oblíbenými příchutěmi. Bonbony RICOLA vyrábí firma stejného jména už 80 let podle tajné a chráněné receptury ze směsi třinácti bylin. Rostliny si pěstuje ekologickým způsobem bez použití chemických prostředků ve švýcarských horách. Když byliny dosáhnou nejvyššího obsahu účinných látek, sklízejí se a pod dozorem suší. V každé fázi tohoto procesu se kontroluje jejich kvalita, aby se do výroby bonbonů dostaly jen ty nejkvalitnější snítky, lístky nebo oddenky.
Bylinné produkty RICOLA se zpracovávají v moderním závodě, který je k této náročné výrobě certifikován dle přísných švýcarských norem.

K nejoblíbenějším patří zejména tyto:

RICOLA ORIGINÁL mají přirozeně bylinkovou chuť, kterou jim propůjčuje směs třinácti bylin. Vyrábí se už 80 let a lidé si je dodnes kupují i při kašlání, chrapotu a bolesti v krku.
RICOLA SVĚŽÍ ALPSKÝ obsahuje rovněž směs třinácti bylin a díky svému složení je ideální proti bolesti v krku nebo pro osvěžení dechu.
RICOLA BRUSINKY jsou oblíbené pro svou chuť, kterou jim dodává brusinková šťáva. Spolu s tradiční směsí třinácti bylin obsahují navíc vitamín C a beta-karoten, což je účinný antioxidant, který hraje významnou roli v prevenci různých civilizačních chorob.
RICOLA ČERNÝ BEZ mají ve svém složení vedle základní bylinné směsi také výtažky z květů černého bezu. Ten lidové léčitelství už po staletí využívá pro zmírnění příznaků rýmy a kašle.