úvod

V okolí Lucernského jezera najdete I v zimním období pestrou nabídku aktivit a akcí.

​

Nejvýznamnější zimní střediska Engelberg a Andermatt si představujeme na jiném místě časopisu podrobněji. V oblasti Lucernského jezera (Vierwaldstätter­see) kromě nich najdete několik menších středisek, která můžete poznávat se SnowCard, pokud se ubytujete v Lucernu nebo jeho okolí.
Běžkaři si užijí na 11 běžkařských tratích, z nichž pět je osvětlených. Stále větší oblibě se těší sáňkování. To si můžete dopřát hned v 11 střediscích. Nejdelšími trasami se pyšní Melchsee Frutt – Stöckalp a Klewenalp Stockhütte – Emmetten. Sáňkařská dráha Handgruobi je dokonce osvětlená a nabízí nevšední večerní sáňkování v Mythenregionu. Každým rokem přibývají trasy pro sněžnice, nyní jich zde naleznete celkem 12. Letos čeká jedna nová například v Engelbergu u Trübsee. Ale vydat se můžete i na výlet po upravovaných stezkách pro pěší.


Live on Ice před KKL v Lucernu


Lucern i města a městečka v regionu uspokojí i nejnáročnější milovníky hudby a výtvarného umění.
Nadšeni budou zájemci o tradiční akce a zvyky, které Švýcaři obecně nepořádají pro turisty, ale pro sebe a do nichž se také hojně a aktivně zapojují, a to bez ohledu na věk a postavení.
Přijeďte do Lucernu v době masopustu (Fasnacht) a seriózní Švýcary nepoznáte: obchodní život se zastaví a lidé si užívají. Není jim zatěžko vstát ve 4 hodiny ráno, aby nezmeškali úvod a zábavu v ulicích. A nejde o akci na jeden den. Fasnacht je týdenní akce. Nápaditost tvůrců masek a témat pro průvody zdá se být nekonečnou.
Zima ale začíná už v období adventu, kdy si můžete užít jedinečnou atmosféru zvyků spojených s obdobím Mikuláše. Průvod masek s vysokými mitrami Klausjagen v Küssnachtu se koná 5. 12. 2016. Působivý je i průvod v Beckenriedu v sobotu 3. 12. 2016. Muži s obřími kravskými zvonci procházejí ztemnělým městem, aby zahnali zlé duchy daleko od svých obydlí.
Z četných adventních trhů se honosí označením „nej“ dva. Nejvýše položený – na Pilatusu – trvá jen jediný víkend od 18. do 20. 11. 2016.
Největší trh Švýcarska je v Einsiedelnu před klášterem od 26. 11. do 4. 12. 2016.
Již podruhé si můžete užít Live of Ice před budovou KKL v samotném centru Lucernu od 24. 11. do 8. 1. 2016.
Nechte se zimními krásami Lucernu a jeho okolím překvapit!


Průvod Klausjagen v Küssnachtu