úvod

Toto jsou vybrané lahůdky švýcarských regionů pro zimní dovolenou.

​

Ráj pro freeridery Piz Val Gronda, Samnaun

Je jedno odkud fouká, ale sníh padá ve většině případů právě v tomhle horském kotli. Od horní stanice lanovky ve výšce 2 812 m n. m. vás horští vůdci ze Samnaun zavedou na trasu deseti různých freeridových sjezdů. Na závěr si pak ještě projedete osmikilometrový sjezd Dutyfree-Run, který končí přímo u příjemné apr s-ski restaurace Schmuggler Alm v jediné bezcelní zóně Švýcarska v Samnaun.

Fondue večeře v iglú na Engstligenalp, Adelboden

Tenhle zážitek se nesmazatelně zapíše do vaší paměti. Z Adelbodenu vyjedete kabinou na Engstligenalp a pár kroků od horní stanice stojí obří iglú, kde je připraveno několik prostor pro posezení se sýrovou pochoutkou z místní produkce. Výzdoba je stylová, kožešiny na dřevěných lavicích určitě oceníte. Stěny zdobí reliéfy ve sněhu a prostor zkrášlují květy v ledových kvádrech a sochy z ledu. Večeři je možné zakončit tradičním nápojem pro zahřátí Bärgli Zwärgli.

Sechsi Schällata, otevření sezony v Klosters

Klosters od 4. prosince 2016 zahajuje novou tradici pro start zimní sezony. Třicet mladých mužů z Klosters projde s obřími zvony v průvodu městečkem. Při setkání u ohně pak nebude chybět ani Santa Claus.

Kosmická stanice a další novinky v dopravním muzeu v Lucernu

Nabídka nejnavštěvova­nějšího muzea Švýcarska v Lucernu se stále rozšiřuje. Nejnovějším přírůstkem je expozice věnovaná nejdelšímu železničnímu tunelu světa – novému Gotthardskému tunelu. Od 1. října 2016 je možné si na vlastní kůži vyzkoušet práci novinářů v sekci Media World. Chybět tu nebude ani televizní studio s nejmodernější výbavou. 25. listopadu se otevírá další tahák „space transformer“. Přesně jako v kosmické stanici se tady budou cítit návštěvníci, kteří se budou procházet po stěnách i po stropě a zažívat stav beztíže.

Na lyže s Porsche, Oberalppass

Ne, nemáme na mysli auto, ale lanovku, kterou projektovala firma Porsche pro lokalitu Oberalppass a která lyžaře za 3,5 minuty vyveze do centra lyžařské oblasti. Do roku 2020 tady přibude dalších 12 lanovek, které se stanou součástí lyžařského areálu Andermatt – Sedrun.

Ice Magic, království pro bruslaře v centru Interlakenu

Že se v regionu Jungfrau královsky lyžuje, ví patrně každý milovník Švýcarska, že se ale i bruslí v centru Interlakenu, mnohé překvapí. Jedná se o hned několik ploch propojených ledovými stezkami, které můžete podle libosti projíždět. A pokud si snad nejste jistí, můžete využít opory velkých pojízdných postav, které vás spolehlivě podrží. Až vám vyhládne, ochutnejte z nabídky občerstvení přímo u ledové plochy. Vstup se skipasem Jungfrau pouhých 4,50 CHF.

Nejdelší trať pro noční lyžování, Engadin Sv. Mořic

Noční lyžování má svou jedinečnou atmosféru. Nejdelší, pětikilometrový sjezd nabízí každý pátek Sv. Mořic v areálu na Corvatschi. Lyžovat můžete od 19. 11. 2016 až do 7. 5. 2017. Lyžování si zpříjemněte kulinářskými zážitky přímo na svahu.

Termální lázně, Scuol

Ideální apr s-ski po dnu stráveném na sněhu. Odpočinku se dostane nejen znavenému tělu, ale duch se potěší pohledem na okolní úchvatné engadinské panorama přímo z venkovního bazénu.