úvod

​

Martinu Festtage – Festival hudby Bohuslava Martinů v Basileji

Srdečně vás zveme na 25. ročník festivalu věnovaného instrumentální a vokální tvorbě Bohuslava Martinů, který se koná v Basileji od 10. do 24. listopadu 2019. Od roku 1995, kdy byl založen českým klavíristou Robertem Kolínským, se festival zařadil mezi renomované švýcarské hudební slavnosti. Mezi jeho patrony patří například bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová, či člen švýcarské Spolkové rady Alain Berset. Festival tradičně podporuje také Velvyslanectví ČR v Bernu a jeho letošního ročníku se zúčastní velvyslankyně Kateřina Fialková.

Bližší informace naleznete na webových stránkách Martinů Festtage.

Diskuze s fotografem Bohdanem Holomíčkem u příležitosti výročí sametové revoluce

Velvyslanectví České republiky v Bernu si vás dovoluje pozvat na diskusní pořad s Bohdanem Holomíčkem nad jeho fotografiemi z doby před a po sametové revoluci. Akce se uskuteční 27. listopadu 2019 od 16 hodin ve sphères v Zürichu. Diskuze je organizována Českým klubem Zürich za podpory Velvyslanectví ČR v Bernu a Ministerstva zahraničních věcí ČR.

KDY: 27. listopadu 2019, v 16:00
KDE: sphères, Hardturmstrasse 66, 8005 Curych, www.spheres.cc, zobrazit na mapě

Bližší informace naleznete na webových stránkách Českého klubu Zürich.

Bohdan Holomíček se narodil 14. srpna 1943 ve vesnici Sienkiewiczowka na Ukrajině. V roce 1947 využívají jeho rodiče, matka Ukrajinka a otec Volyňský Čech, možnost přesídlit do Mladých Buků v Krkonoších. V osmé třídě dostává k Vánocům sovětský fotoaparát Smena a deset kinofilmů, které ještě týž večer všechny exponuje. V současnosti ve své práci využívá digitální technologie a audiovizuální projekce.