úvod

Od 20. 2. do 20. 6. 2019 jste se mohli zúčastnit naší soutěže o unikátní životní zážitek v podobě výstupu na nejjednodušší švýcarskou čtyřtisícovku Breithorn nad Zermattem a zde vám přinášíme vyhlášení výherců.

​

Odborná porota po těžkém rozhodování vybrala následující výherce:

1. cena – výprava na Breithorn: Hrbková Klára, Junková Gabriela, Kříž Jan a Ferenc Denis
– náhradníci: Michalcová Martina, Šustrová Andrea, Marek Jan a Silný Jan
2. cena – batoh Mammut Lithium Crest: Samuel Jakub
3. cena – batoh Mammut Lithium Speed: Jurek Tomáš
4. cena – švýcarský nůž Victorinox Huntsman Wood: Tomanová Eva, Vávra Jiří, Horká Magdaléna a Skavská Lucie

Výherci hlavní ceny se mohou těšit na 5denní výpravu do Švýcarska se zajištěnou leteckou dopravou z Prahy do Švýcarska a zpět, dopravou po Švýcarsku, ubytováním s polopenzí a s programem v Andermattu se zdoláním místní via-ferraty a v Zermattu s výstupem na nejjednodušší švýcarskou čtyřtisícovku Breithorn s horským vůdcem z Mammut Alpine School ve dnech 9. – 13. 9. 2019.

Všichni výherci byli informování e-mailem o své výhře a každý účastník soutěže navíc získává roční předplatné magazínu SWISSmag.

Jak si výherci během své cesty povedou bude možné sledovat na sociálních sítích pod hashtagem #MojeSvycarsko a #inLOVEwithSWIT­ZERLAND.

Breithorn se představuje

Masiv Breithornu, který je také nazýván švýcarským Broad Peakem, má hned několik vrcholů, z nichž nejvyšší je Breithorn Occidentale (4 165 m n. m.). Přestože v ledovci, po němž se stoupá vzhůru, nejsou téměř žádné trhliny, je nutné jištění; mačky jsou pak nutností kvůli strmějšímu závěru 40–45°, kdy hrozí uklouznutí. První část výstupu bílou ledovcovou plání se klikatí vyšlapaná cesta a vede směrem k sedlu Breithornpass, které zůstává po pravé ruce. Poté se cesta obrátí na jihozápad a na vrchol se stoupá po jihozápadním firnovém svahu. Z vrcholu jsou vidět severním směrem Bernské Alpy s vrcholem Jungfrau, na jihu Gran Paradiso, na západě Mont Blanc a nejblíže pak skalní pyramida Matterhornu.

Všem výhercům srdečně gratulujeme a věříme, že si své výhry užijí!