úvod

Tropické klima, hezké cesty, krásné barvy a v hlavě úryvek písničky Anety Langerové – „jednou už tě málem měla, a už zase by tě chtěla, hříšná těla, křídla motýlí…“

​

A že tu těch křídel je. Papiliorama je úžasným místem pro malé i velké milovníky motýlů, tropické fauny i flory. Jednoznačně hezký zážitek. Tenhle kousek tropů je otevřen celoročně, tedy jak v zimě, tak v létě. Vždy je tu něco k vidění a také je tu možné vyslechnout různé zajímavé přednášky. Celý projekt vznikl díky neziskové organizaci, která si vzala za cíl šířit povědomí o osudu tropických lesů a přírody na celém světě. Sesterská organizace Papilioramy, ITCF, chrání více než 235 km2 nedotčené tropické přírody v Belize ve Střední Americe. Ale zpátky ke vzniku celého projektu. Jeho duchovními rodiči jsou biolog z Nizozemska Lexmond Maarten Bijleveld van Lexmond se ženou Catheline. První Papilioramu založili v květnu v roce 1988 v kantonu Neuchâtel v Marin. Naneštěstí bylo toto místo o 7 let později zničeno při požáru. Díky obrovské solidaritě lidí byl tropický dům ve stejném roce znovu přestavěn.

Kvůli nedostatku prostoru byla v roce 2003 vystavěna jiná Papiliorama a Nocturama v blízkosti městečka Kerzers. Stará se o něj syn původních zakladatelů Caspar Bijleveld van Lexmond. V průběhu dalších let se místo rozrostlo ještě o malé dětské zoo, hřiště.

Dobré vědět: Pokud máte pejska, do prostor papilioramy bohužel nemůže. Nicméně, je tu pro něj zajištěn psí hotel. Služba je zdarma, jen musíte mít s sebou 20 CHF jako deposit.

Poštovní adresa:

  • Moosmatte 1, 3210 Kerzers

Web:

Doba dostupnosti

  • celý rok

Kategorie aktivity

  • Městské aktivity, Kultura, Vzdělávací aktivity

Autor textu

  • Lea Mandíková

E-mail