úvod

Sýrové fondue ochutná ve Švýcarsku každý – tedy alespoň to tak vypadá. Kouzlo teplého sýra, do kterého se namáčí nakrájený kousek chleba napíchnutý na dlouhou vidličku provázelo každé švýcarské nemluvně až do jeho stáří jako povinná výbava.

​

Všichni ve Švýcarsku sýrové fondue znají a všichni vědí jak na jeho přípravu. Ale jen v městečku Gruyère se můžete stát skutečným specialistou, kde Vám při výuce ukáží jak na to pravé fondue a v závěru výuky vám předají i diplom. Za tímto zážitkem musíte projít téměř celé městečko Gruyère.

V prvním patře nad obchůdkem turistické kanceláře objevíte restauraci zařízenou jako učebnu. Pojme až 45 lidí. Na více než 70m2 jsou čtyři kuchyňské ostrůvky s indukční varnou deskou připravené právě pro návštěvníky. Profesor François Raemy předává svoji lásku k řemeslu s patřičnou grácií. Otevřeno je každý víkend i během svátků. Po výuce ve „Fondue Academy“ sice pracovní místo v restauraci nezískáte, ale je to prima zábava pro skupinky přátel či více rodin dohromady, kteří chtějí spojit příjemné s užitečným. Je to vážně zábava. A hlavně, co si uvaříte, to si taky jak jinak sníte. A nejen to – jako bonus navíc přijde i sušené maso, dezert, sleva při nákupu v obchůdku se suvenýry i malá drobnost jako dárek. Tak, takhle nějak chutná Švýcarsko, řeknete si po zážitku.

Poštovní adresa:

  • Chalet de Gruyères Fondue Academy, Rue du Bourg 40, CH-1663 Gruyères

Web:

Doba dostupnosti:

  • celoročně

Kategorie aktivity:

  • Městské aktivity, Místní kuchyně, Kultura, Vzdělávací aktivity

Autor textu:

  • Lea Mandíková

E-mailová adresa autora textu: