úvod

Na konci března je nejvyšší čas vyrazit někam na hezkou jarní procházku. A když už lyží bylo dost, sněhu ubývá a na kolo je ještě větrno, stačí navštívit krásné švýcarské městečko Morges.

​

Vydejte se směrem k ženevskému jezeru lemovanému krásnými cestami pro pěší, nebo do parku Nezávislosti (Parc de l’Indepéndance), kde místní zahradníci vysázeli neuvěřitelnou škálu nádherných tulipánů. Jsou po celé ploše parku v malých či větších květinových ostrůvcích. Červené, žluté, bílé nebo v barvě zapadajícího slunce. S roztřepenými okvětními lístky či nikoliv. Odrůd je na 300 a květin více než 120 000. Prostě dechberoucí nádhera.

Dalším doporučením pro všechny je využití hezkého turistického vláčku, který zaveze návštěvníky na místa, která by třeba jinak minuli. Projedete starým městem i pěší malebnou ulicí Grand Rue. Vláček je pro malé i velké a příjemným zjištěním může být i to, že má místa pro vozíčkáře. V letošním roce je k dispozici také trasa do vinic kolem města.

Morges bylo v minulosti významné obchodní centrum s nádherným výhledem na Savojské Alpy. Pravděpodobně i kvůli tomu se až do současnosti honosí přístavem pro velkolepé, luxusní jachty. Přístav tu byl už na začátku 17. století.

A co ještě čeká na objevení:

  • Hrad s historickým vojenským muzeem, pocházející z roku 1286
  • Muzeum Alexis Forel s expozicí panenek a sbírkou hraček
  • ... a květinovou výzdobou v Morges to nekončí. Milovníci flory mohou směle pokračovat do zahrad hradu Vullierens od půlky května do půlky června. K vidění jsou kosatce a jiřiny. Krásná je také květinová mozaika v městě Nyon, které je co by kamenem dohodil. Vysázených tam bývá až na 16 000 květin.

Poštovní adresa popisovaného místa / aktivity

  • Parc de l'Indépendance, 1110 Morges, Švýcarsko

Web popisovaného místa / aktivity

Doba dostupnosti popisovaného místa / aktivity

  • jaro, léto

Kategorie aktivity

  • Městské aktivity, Příroda a hory, Kultura, Relaxace a odpočinek

Autor:

  • Lea Mandíková