úvod

Engadin je nádherný kraj - krásné hory, nekonečné údolí Innu, malebné vesničky. Obyvatelé zde hovoří německy, italsky i rétorománsky. Hlavně Dolní Engadin okolo městečka Scuol lze pokládat za baštu tohoto starobylého jazyka, na který jsou místní patřičně hrdi.

​


Při návštěvě městečka Scuol při pěkném počasí doporučuji turistickou stezku na horskou chatu Chamannu Lischanu. Ideální čas na turistiku v Engadinských dolomitech je od července do srpna. Po ca. 3 hodinové túře vás očekává pozdrav místních - Allegra, bainvgnü illa Chamonna Lischana! Rétorománský pozdrav Vítejte na horské chatě Lischana!


Natankujte energii i sílu ve výšce 2.500 metrů n. m. v dolnoengadinských dolomitech. Nechejte se okouzlit fascinujícím výhledem na malebné lázeňské městečko Scuol, možností pozorovat kozorožce i sviště. Podle chataře pana Hofera kozorožci sestupují k chatĕ večer nebo brzo ráno a to je nejlepší čas na focení těchto nádherných zvířat.
Od chaty trasa pokračuje dál na hřeben a vrchol Lischna (Piz Lischana). Odměnou se vám zavděčí nádherný pohled na celý Dolní Engadin s městečkem Scuol, masív Samnaunských Alp s vrcholem Muttler, Silvrettu, majestátní Piz Linard a na druhé straně Piz Sesvenna na hranici s Itálií.


Autor textu: Mgr. Jana KollárováLai da Rims – nádherné ledovcové jezero při směru túry do doliny S-charlŠvýcarské značení turistických tras