úvod

Dolní Engadin láká každou zimu nejen na ideální sněhové podmínky, ale i na spoustu zimních atrakcí. Už desítky let je tak oblíbenou destinací pro trávení zimní dovolené. Jednou takovou atrakcí jsou právě i zimní kluziště a ledové dráhy.

​

Bruslení patří mezi oblíbené zimní radovánky nejen dětí, ale i dospělých. V současné době se přírodní kluziště dostávají opět do módy a snaží se přilákat návštěvníky na nejrůznější atrakce. Můžete se třeba prohánět po několika kilometrových ledových dráhách, zkoušet piruety na propojených kluzištích nebo si třeba zahrát s přáteli curling.


Lezecká věž z ledu v Sur En pro odvážlivce, vysoká 18 metrů


Zimní dobrodružství v lesích Dolního Engadinu se nachází ve vesnici Sur En. Dráha se nachází vedle kempu a můžete sem přijet autobusem ze Scuolu nebo autem. Dráha pro bruslaře je dlouhá 3 km, vede přes les Dolního Engadinu a je otevřena denně od 13.00 do 17.00 od prosince do března. Ve čtvrtek a v pátek mají bruslaři možnost večerního bruslení od 19.00 do 21.00 a vstup je zpoplatněný 10 CHF za dospělého. Některé úseky jsou strmější a jízda nabírá na rychlosti a stává se adrenalinovou. Správce Vám dá radu – „Jestli neumíte brzdit, máte objet strom.“ Organizátoři mysleli na vše a postavili i dřeveny domeček, který je vyhříván, a ve kterém si můžete obout svou bruslařskou výbavu a objevovat pohádkovou bílou švýcarskou přírodu. V areálu se pro odvážlivce nachází 18 metrů vysoká lezecká věž z ledu. Zažijte spolu s rodinou anebo přáteli pár nezapomenutelných hodin v čarovně nádherné engadinské přírodě!


Vstup dospělý: 10 CHF
Děti: 6 CHF
Možnost půjčení bruslí: 5 CHF


Autor textu: Jana Kollárová
Odkaz na webovou stránku: www.eisweg-engadin.ch


Pohádková bíla krajinka v Dolním Engadinu. Dráha pro bruslaře v Sur En je denně upravována