úvod

Důvodů, proč byste se měli vydat na procházku dolinou Val Sinestra, je vícero. Hlavní atrakcí v dolině je lázeňský hotel Val Sinestra, který se vypíná na skále ve výšce 15 metrů. Hotel, který byl původně zámkem má 11 pater a v úzké a zatemněné dolině ho postavili před 100 lety. Nachází se tady minerální pramen, který prospívá při léčbě kožních onemocnění a anémie. V roce 1978 koupil tenhle hotel Holanďan, který tu vítá své krajany dodnes.

​

Legenda hovoří, že v hotelu straší duch Casper, který se tu usídlil v lázních. Od hotelu Val Sinestra vede vícero chodníčků. Doporučím Vám absolvovat nenáročnou trasu Scuol – Sent – Val Sinestra – Hof Zuort – Griosch – Vna. Cesta vede přes les a vícero visutých mostů.


Visutý most směr Hof Zuort


V pohostinství Griosch u velmi milého pána Mischola, si můžete pochutnat na špagetách s čerstvými bylinkami z jeho zahrádky nebo vyzkoušet engadinské domácí klobásky. Pan Mischol žije s manželkou celoročně na samotě v horách a je rád, když prohodí pár slov s okolojdoucími lidmi. Cesta pokračuje dále do vesnice Vna a odtud máte autobusový spoj do lázní Scuol.


Značení turistických stezek ve Švýcarsku


Autor textu: Jana Kollárová
Autor fotek: Jana Kollárová
Čas na túru: cca. 5 a půl hodiny podle přestávek a kondice turistů
Vhodné období: květen – říjen
Náročnost: jednoduchá ale dlouhá
Délka trasy: 19 km
Odkaz na webovou stránkuNádherná švýcarská příroda v dolině Val Sinestra v Dolním Engadinu