úvod

Sníh, led, šampaňské, koně. Již od roku 1907 se během února konají každoročně tradiční třídenní světoznámé dostihy na zamrzlém švýcarském jezeře - White Turf St. Moritz. Tahle veliká událost je místem střetnutí celosvětové smetánky, vyšší společnosti a přátel koní. Délka dráhy na zamrzlém jezeře je 1.200 m. Většinu účastníků tvoří koně a jezdci nejen ze Švýcarska, ale také ze sousedního Německa a Francie. Česko a Slovensko si našlo také svoje zastoupení.

​

Ve speciálních VIP-stanech se potkají ti nejlepší kuchaři a nabízejí různé gurmánské speciality a šampaňského je taky dost pro každého návštěvníka. Milovníci zvířat předvádějí své luxusně oblečené psy a zároveň svoje drahé kožešiny. Na každém kroku zde cítíte aroma doutníků, které se míchá s čerstvým studeným engadinským vzduchem.

Svatomořický highlight přiláká ročně 35.000 návštěvníků a jedná se o velkolepou podívanou provázenou nádhernou scenérií švýcarských Alp s neopakovatelnou atmosférou. Pokud budete mít tu příležitost, určitě tuhle podívanou nevynechejte – vstupné není vysoké (místo na stání vyjde na 20 franků) a kromě koní můžete obdivovat světovou společenskou smetánku a dámy v těch nejdražších kožešinách…

Náš tip: nejlepší výhled na mezinárodní dostihy si můžete vychutnat z hotelu Waldhaus am See. V tomhle hotelu máte možnost navštívit i největší whisky bar světa. Přesně se jich zde nachází 2 500 druhů.


Autor textu: Jana Kollárová
Autor fotek: Marcel Toppi
Událost se koná: tři neděle v únoru, 4., 11. a 18. února 2018

Odkaz na webovou stránku: https://www.whiteturf.ch/