úvod

Nenáročná panoramatická horská stezka, při které vás lanovka vyveze z malebného lázeňského městečka Scuol až do nadmořské výšky 2 146 m n. m. Odtud můžete obdivovat nádherně zasněžené Engadinské dolomity. Panoramatická stezka vede z Motta Naluns směrem k Prui a následně na Ftan. Prui je velmi příjemná horská chata s občerstvením, kde si můžete vychutnat i regionální speciality při pohledu na bílé vršky.

​

Region Engadin Scuol patří nepochybně k nejslunečnějšímu regionu v celém Švýcarsku – meteorologové zde naměřili v průměru pouhých 65 cm srážek za rok. Švýcaři myslí na všechny věkové kategorie. Na každém kroku můžete načerpat nové síly a odpočinout si na lavičce. Místní jsou velmi kreativní – například na lavičkách mají připevněné metličky, takže si můžete lavičku očistit od nově napadlého sněhu.

Ideální podmínky zaručuje tahle horská stezka, která je velmi dobře značená. V průměru zvládnete turistickou trasu za ca. 2 hodiny a po celou dobu sestupujete z kopce dolů až do vesnice Ftan, kde nastoupíte na autobus PostAuto a svezete se do Scuolu. A kdo ještě nemá dost, může pěšky přijít až do městečka Scuol. Po celodenní námaze se ke konci dne osvěžíte v termálních lázních (od 19:30 do 22.00 – speciální cena 12,50 CHF).


Autor textu: Jana Kollárová
Autor fotek: Bruno Toppi

https://scuol.engadin.com