úvod

Švýcarský Engadin je ideálním místem, odkud se dají podnikat výlety za dobrodružstvím po okolí. Hlavním centrem Dolního Engadinu je lázeňské městečko Scuol, které nabízí různé sportovní aktivity. Lanovky ve Scuolu vynáší turisty za pár minut 900 metrů nad údolí a zde si můžete půjčit koloběžky, nazývané zde trottinet a svést se do údolí.

​

Lístky můžete zakoupit v dolní stanici lanovky a ke koloběžce dostanete i helmu s instrukcemi od pracovníků lanovek. Jízda lanovkou a půjčení koloběžky Vás vyjde na cca 28 franků. Od 10 osob obdržíte skupinoví slevu. Tato atrakce je pro každou věkovou kategorii. Příznivci koloběžek se obecně shodují, že jízda na koloběžce je pro ně především zábavou. Zažijete zde mnoho dobrodružství při spouštění se deset kilometrů dlouhou panoramatickou cestou.

Lanovka ve Scuolu Vás vyveze na horu Motta Naluns do výšky 2 150 m n. m.


Jízda začíná po vyvezení lanovkou do výšky 2150 m n. m. Vedle hlavní budovy vede cesta směrem na západ po přírodním chodníku. Nejprve Vás čeká mírný vzestup a potom následně klesání až k horské restauraci Prui, kde si můžete pochutnat na regionálních specialitách dolního Engadinu, mezi které patří např. Capuns, Plain In Pigna, Salzis nebo Bündnerfleisch.

Nádherná švýcarská příroda Dolního Engadinu


Po svých cestách po regionu můžete navštívit i horskou vesnici Ftan s historickými domy zdobenými sgrafity. Nachází se zde i kašny, kde se můžete osvěžit čerstvou vodou. Po zábavné jízdě odevzdáte koloběžky a helmy opět v stanici Scuol. Domů si přinesete zážitek z hor, na který budete vzpomínat celý život.


Obdivované perly Dolního Engadinu – zámek Tarasp a horské štíty


Autor textu: Jana Kollárová
Autor fotek: Radka Kollárová, Jana Kollárová
Sezóna: květen - říjen
Odkaz na webovou stránku: https://engadin-adventure.ch/trottinet/