úvod

Až do 30. 9. 2018 se můžete zúčastnit naší velké letní fotosoutěže na téma „Švýcarsko – pěšky, na kole a vlakem“. Pro výherce máme připraveny velice lákavé ceny v podobě jízdenek na švýcarské železnice. Hlavní výhrou jsou dvě jízdenky Swiss Travel Pass na 8 dní od Swiss Travel System a dvě zpáteční jízdenky z Prahy do Švýcarska od společnosti Nobless Line.

​

Pro letošní léto jsme si pro vás připravili fotosoutěž, která probíhá až do 30. 9. 2018 na našich webových stránkách a výhry jsou opravdu lákavé. Výherci se mohou těšit na Swiss Travel Passy od Swiss Travel System, zpáteční jízdenky z ČR do Švýcarska od Nobless Line a také jízdenky na Pilatus, denní jízdenky Rhétské dráhy a další výhry.

Jak se zúčastnit

Pro účast do soutěže je nutné nahrání vaší soutěžní fotografie ze Švýcarska na soutěžní stránku (maximálně je možné přihlásit 3 fotografie na soutěžícího). Do 30. 9. 2018 probíhá na soutěžním webu hlasování, které rozhodne o vítězných fotografiích.

Ceny pro výherce

1. cena: 2 jízdenky Swiss Travel Pass na 8 dní a 2 zpáteční jízdenky od Nobless Line z Prahy do Švýcarska
2. cena: 2 zpáteční jízdenky na Pilatus a dárková dóza čokolád Cailler
3. cena: 2 jednodenní jízdenky Rhétské dráhy, plyšový kozorožec a dárkové balení sušenek Kambly
4. cena: švýcarský dárkový balíček (kniha Švýcarsko Grand Tour + 111 tipů, kniha Švýcarsko pěšky a vlakem - 18 báječných výletů, švýcarská kšiltovka a tabulka čokolády Cailler)
5. cena: švýcarská kšiltovka a tabulka čokolády Cailler

Swiss Travel Pass

Swiss Travel Pass opravňuje k neomezenému cestování vlaky, autobusy a loděmi po celém Švýcarsku. V ceně jsou i panoramatické vlaky jako Ledovcový expres a Bernina Express (u panoramatických vlaků je nutné dokoupení místenky) a MHD v 90 švýcarských městech. Bonus k jízdence je 50% sleva na většinu horských železnic a lanovek. Swiss Travel Pass platí také jako Museum Pass, který vás opravňuje ke vstupu do 500 muzeí po celém Švýcarsku. Bližší informace naleznete zde.

Jízdenky od Nobless Line

Výherce prvního místa se může také těšit na 2 zpáteční jízdenky z Prahy do Švýcarska od společnosti Nobless Line, která provozuje každodenní spojení české metropole Prahy se švýcarskými městy St. Gallen, Curych, Bern a nově také Lucern. Tato trasa je obsluhována nejmodernějšími dvoupatrovými autobusy Setra, které svojí výbavou, pojetím luxusu a pohodlí nemají v Evropě žádnou konkurenci. Speciálně navržená a vyrobená, mimořádně pohodlná polohovatelná křesla nabízejí velký komfort a dostatek prostoru na nohy i pro cestující vyšší než průměrné výšky. Restaurant v dolní části autobusu s obsluhou cestujícím poslouží k občerstvení drobnými pokrmy či pestrou nabídkou nápojů, samozřejmostí jsou také výběrová moravská vína. V nabídce nechybí ani horké nápoje (pro cestující Nobless Line zdarma), mezi kterými najdete čerstvě namletou kávu Lavazza Qualita Oro připravovanou špičkovými kávovary švýcarské značky Jura. Všechny autobusy jsou vybaveny stabilním WIFI připojením k internetu na území České republiky a Švýcarska a cestující si mohou během jízdy zapůjčit zdarma tablet pro sledování filmů či brouzdání po internetu. Stejně tak je po dobu jízdy k zapůjčení pohodlná přikrývka, která ještě vylepší již tak vysoký nabízený komfort. Při výstupu na cestující čeká snídaňový balíček obsahující čerstvé ovoce, croissant a v případě zájmu také horký nápoj. Více informací o službách, fotogalerii a možnost rezervování jízdenek naleznete zde nebo na sociálních sítích Facebook a Instagram pod tagem @noblessline.

Zpáteční jízdenky na Pilatus

Se zpáteční jízdenkou na Pilatus se můžete vydat na tuto domovskou horu města Lucern ve výšce 2.132 m n. m. buď kabinkovou lanovkou z Kriens na Fräkmüntegg a dále novou visutou lanovkou Dragon Ride, nebo z Alpnachstadu nejstrmější zubačkou světa. Nahoře vás očekávají neuvěřitelné výhledy na Lucernské jezero a švýcarské Alpy až k Černému lesu a pohoří Jura. Celý výlet lze take pojmout jako okruh – nahoru se dostanete lanovkou a dolů se vydáte nejstrmější zubačkou světa do Alpnachstadu. Z Alpnachsadu se dostanete do Lucernu vlakem nebo lodí. Bližší informace naleznete zde.

Celodenní jízdenky Rhétské dráhy

Díky těmto speciálním jízdenkám můžete po celý den objevovat krásy Rhétské dráhy. Po cestách v kantonu Graubünden nás provází železnice – jedna z neznámějších ve Švýcarsku, jedinečná Rhétská dráha, jejíž první úsek Landquart–Klosters vybudovali Švýcaři pro dopravu pacientů do sanatorií v Davosu již v roce 1889. Dnes jsou úseky Albula a Bernina Rhétských drah dokonce zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO. Jízdenka také platí na panoramatický vlak Bernina Express a Glacier Express (na území kantonu Graubünden), u kterých je ovšem nutné si dokoupit místenku. Bližší informace naleznete zde.


FOTOSOUTĚŽ NALEZNETE ZDE.