úvod

Cestu do městečka Grindewaldu, ve kterém se nachází tyto tři turistické zajímavosti, je dobré naplánovat na všední den. Jedná se o poměrně frekventované turistické místo. Auto jde ale bez problému zaparkovat na jednom z veřejných parkovišť, konkrétně my jsme vybrali parkoviště přímo u turistického centra. Přímo v turistickém centru lze zakoupit jízdenky na lanovku, která Vás vyveze na vrchol hory First. Vrchol hory je ve výšce 2.167 m n. m., na který Vás vyveze kabinková lanovka. Od informačního centra cesta na horní stanici kabinkové lanovky zabere zhruba 25 minut. Během cesty Vás čekají neuvěřitelné výhledy, při kterých dominují vrcholy Jungfrau, Eiger a Mönch.

​

První zastávkou na cestě, když vyvstanete na vrcholu Firstu, bude First Cliff Walk. Jde o ocelový chodníček, který se line okolo skalnatého výběžku. Trasa je dlouhá zhruba okolo 400 metrů. Zajímavostí tohoto chodníku je nejenom jeho lokace, ale také to, že je celý prosklený. Takřka na jeho konci je prosklená terasa, která ční nad údolí. Jde o velice populární fotopoint, tudíž je nutné počítat s menší či větší frontou. Tím, že je First Cliff Walk atrakcí se vstupem na jedné a východem na druhé straně, není nutné se obávat, až na výběžek s fotopointem, front a plynulosti provozu.

Jakmile opustíte Cliff Walk, doporučuji kratičkou túru k průzračnému, avšak ledovému Bachalpsee. Jezero se nachází v nadmořské výšce 2.265 metrů. K Bachalpsee vede schůdná trasa, maximálně 30 minut dlouhá. Zajímavostí panoramata, jehož součástí je i Bachalpsee, je to, že tento výhled je nabízen jako oficiální tapeta Googlu. Výhled za to opravdu stojí. Jediné, s čím člověk musí počítat je, že se jedná o velice hojně navštěvované místo, které lidé využívají i k piknikům nebo rodinným posezením.

Pokud máte rádi adrenalin, i ten Vám oblast Firstu nabídne. Hned jak se od Bachalpsee dostanete zpět k horní stanici kabinkové lanovky, je možné si vychutnat hned dva adrenalinové zážitky. My se rozhodli pro First Glieder. Jde o zcela nově (od léta 2017) otevřenou atrakci, která zájemcům nabízí adrenalinový zážitek nad Grindelwaldem z ptačí perspektivy. Ocelová konstrukce vás vytáhne rychlostí 72 km/h na vrchol kopce a po několikavteřinovém čekání vás rychlostí až 83 km/h spustí po 800 metrů dlouhé dráze. Poloha, ve které se nacházíte, je v leže zavěšeni čelem dolů – viz. přiložená fotografie. Tento zážitek stojí 60 švýcarských franků za jednu osobu. Velice bych ale tento zážitek doporučila, je to něco nezapomenutelného.

Autor: Nikola Kněžourová

Sekce: Jungfrau Region

Adresa: Dorfstrasse 187, 3818 Grindelwald

Doba dostupnosti: léto

www.jungfrau.ch/…first-glider

Štítky: Bernský region