úvod

Od tohoto týdne dochází k rozšíření nabídky cenově dostupného cestování do Švýcarska. Nabídka Včasných jízdenek byla rozšířena o denní spojení z Česka do Švýcarska přes hraniční přechod Horní Dvořiště – Summerau. Cena této jízdenky z Prahy do Curychu začíná na 1.911,- Kč a umožňuje využít expresní vlak mezi Prahou a Lincem a přípojný vlak railjet z Lince do Curychu.

​

„Protože tarify za zahraniční úseky tratí jsou pro nás stále poměrně vysoké, snažíme se našim občanům zpřístupnit cestování po Evropě moderními, rychlými a komfortními vlaky rozšiřováním cenově dostupných Včasných jízdenek. Na jejich platnosti a cenách se však vždy musíme dohodnout se zahraničními partnery. Nyní se nám podařilo rozšířit takovou dohodu s Rakouskem a Švýcarskem, která výrazně rozšiřuje možnost cestování do země helvétského kříže i denními spoji,“ vysvětluje náročný proces jednání o mezinárodních tarifech včetně nabídky Včasná jízdenka Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu.

Včasné jízdenky Švýcarsko je tak nově možné zakoupit pro všechny obvyklé mezinárodní stanice ve Švýcarsku s odjezdem denními expresy z Prahy v 6:01 a v 10:01. s přestupem v Linci a příjezdem do Curychu v 17:20 a ve 21:20 hod. Opačným směrem lze zakoupit jízdenky pro odjezdy z Curychu v 6:40 a v 10:40, s příjezdem do Prahy v 19:57 a ve 22:57. Včasná jízdenka platí ve 2. třídě expresů a moderních rychlovlaků railjet, které projíždí Tyrolskem a Vorarlberskem po turisty vyhledávané zážitkové trati Arlbergbahn. Cena Včasné jízdenky je od 1.911,- Kč a děti do 15 let cestují v doprovodu dospělého majitele Včasné jízdenky za výrazného cenového zvýhodnění (cena 164,- Kč). Zakoupit lze i jízdenky do dalších míst ve Švýcarsku, například Včasná jízdenka Praha – Ženeva nebo Praha – Interlaken je od 2.301,- Kč.

Mezi Českem a Švýcarskem je možné cestovat také nočním vlakem v lůžkovém vagóně. Spoj odjíždí obvykle z Prahy v 18:01 a do Curychu přijíždí ráno v 8:20, opačným směrem vyráží v 21:40 a do Prahy přijíždí v 10:57. Cena zahrnující Včasnou jízdenku a servis v třílůžkovém oddíle začíná na částce 1.144,- Kč.

České dráhy nabízejí pro poznávání Švýcarska i jízdenky Swiss Travel Systemu, zejména výhodné síťové jízdenky Swiss Travel Pass na 3, 4, 8 nebo 15 dní.

Bližší informace o Včasných jízdenkách ČD naleznete zde.