úvod

Schilthorn - Piz Gloria vás zavede do světa Jamese Bonda. Vyzkoušet musíme nabídku otáčivé restaurace zajít do expozice věnované natáčení bondovky „V tajných službách Jejího Veličenstva“. Doporučujeme navštívit i místní záchodky, které dokonce získaly mezinárodní ocenění. Po vrcholu se vydejte do stanice Birg, ať už lanovkou nebo popřípadě pěšky. Tady se můžete bezpečně bát na Thrill Walku, visutém chodníku obepínajícím mohutnou skálu Birgu. Chodník je z ocelových roštů a skla a nabízí ještě vylepšení jako je chůze na laně nebo průchod drátěným tunelem. Bát se ale nemusíte, ochranné pletivo vás jistí.

​





Podívejte se také na osobní tipy návštěvníků Scholthornu a jeho blízkého okolí, které naleznete v naší rubrice My Perfect Swiss Day.

Schilthorn – Piz Gloria

Vyjeďte na Schilthorn zdarma v rámci svého Swiss Travel Passu. Den začnete brunchem ve výšce 2 970 m n. m. v 360° restauraci s úchvatnými výhledy na okolní hory. Následujte stopy Jamese Bonda na výstavě Bond World nebo na stezce 007 Walk of Fame. Pohled na horizont, který zahrnuje více než 200 vrcholů včetně linie „Swiss Skyline“ Eigeru, Mönchu a Jungfrau z vyhlídkové plošiny Piz Gloria View, je jednoduše nádherný.

Bližší informace naleznete zde.


Vzrušující stezka na Birgu

Mezistanice Birg je velkolepě usazená na skalním masivu. Užijte si výhled ze Skyline Walk: platforma otevírá nové perspektivy, panorama se světově známou linií Swiss Skyline Eigeru, Mönchu a Jungfrau je jedinečné. Nová skalní stezka Thrill Walk vede z terasy Birgu vertikálně dolů strmou skalní stěnou. Souhra vzduchu, kovu a skla má speciální efekt. Adrenalinový zážitek zaručen!

Bližší informace naleznete zde.


Folklór na Schilthornu

Od června do srpna 2019, denně od 10:00 do 15:00, si můžete na Schilthornu užít švýcarský folklór v podobě jódlování, zpěvu a hry na alphorn. Pokud budete mít zájem, je možné si i na alphorn zahrát a vyzkoušet si tak tento unikátní hudební nástroj na vlastní kůži.

Bližší informace naleznete zde.


Túra z Allmendhubelu

Oblast Mürren – Schilthorn turisty rozmazluje nedostižnými alpskými výhledy. Rozlehlá a dobře udržovaná síť pěších turistických cest se proplétá malebnou horskou krajinou na úpatí Schilthornu. 1 907 metrů vysoký Allmendhubel je ideálním výchozím bodem pro množství rozmanitých pěších túr zahrnujících i tématické trasy, jako jsou vyhlídkové trasy Northface- nebo Mountain View Trail. Relaxujte na krásné terase s podmanivými výhledy na hory okolo vás.

Bližší informace naleznete zde.


Na horském kole okolo Mürrenu

Vydejte se za nedotčeným zážitkem v sedle horského kola okolo Mürrenu – jedné z nejkrásnějších vesnic v Alpách. Alpine Tour vás provede horskými pastvinami a okolo salaší obklopujících Mürren. Minete útulné horské chaty na Spielbodenalpu, Schiltalpu a Suppenalpu, kde si můžete vychutnat občerstvení i okolní nádhernou scenerii. Okružní trasa vás dovede zase zpět do Mürrenu. Trasy v okolí Mürrenu jsou pro bikery neobjeveným klenotem!

Bližší informace naleznete zde.


Paraglide v Mürrenu

Místo s okouzlujícími výhledy na proslulou trojici Eiger, Mnich a Jungfrau, se malebně rozkládá nad údolím Lauterbrunnen. Je to jedno z míst, bez automobilového provozu. Najdete tady ubytování v apartmánech a prázdninových bytech, nechybí samozřejmě ani hotely. Hned u stanice lanovky se nachází hotel Alpenruh s velmi přívětivým hoteliérem. Odtud se můžete vydat pozemní lanovkou na Allmendhubel, kde se nachází ráj pro děti a také botanická stezka. Hodně zajímavá je i nabídka cesty dolů v podobě tandemového letu paraglidem. Málokde bude váš let působivější. Zkušení piloti s vámi vyskakují kousek nad stanicí lanovky a od vás je požadováno rozeběhnout se a nebát se, úvodní instruktáž je již v ceně seskoku. Ve chvíli, kdy přelétáte hranu údolí a otevírá se vám výhled dolů ani nedutáte nadšením. Nádherný je ovšem i průlet kolem vodopádu. Pro fajnšmekry se nabízí i let s vývrtkou. Celý let trvá ca 15 minut a je možné si i zakoupit fotky a video z vašeho letu. Osobně můžeme doporučit. Cena letu je 170,- CHF, fotodokumentace stojí 40,- CHF. Zážitek ale za tu cenu rozhodně stojí.

Bližší informace naleznete zde.


Trümmelbašské vodopády

O síle vody odtékající z ledovců vás přesvědčí Trümmelbašské vodopády, celkem 10 různých vodopádů stékajících z ledovců z okolí Jungfrau, se proplétají, duní a hloubí si cestu ve skále. Nahoru vás vyveze výtah, k místu vás dopraví poštovní autobusy po trase Lauterbrunnen – Stechelberg. Vodopády jsou otevřené v letní sezoně a procházíte se zde mezi bouřící vodou po zpevněných chodníčcích. Na návštěvu si rezervujte minimálně 1 hodinu, ale raději více. Za vteřinu tudy proteče až 20.000 litrů vody!

Bližší informace naleznete zde.


Hotel Alpenruh v Mürrenu

Alpský hotel Alpenruh se nachází ve vesničce Mürren, do které se dostanete lanovkou ze Stechelbergu nebo kombinací lanovky a vlaku z Lauterbrunnenu. Hotel je umístěn v centru vesničky u stanice lanovky na Schilthorn a vede ho místní hoteliér, hotel samotný nabízí nádherné výhledy na okolní vrcholky.

Bližší informace naleznete zde.


Půvabný Gimmelwald

Až pojedete na Schilthornm udělejte si čas i na procházku v Gimmelwaldu, půvabném a autentickém místě se sýrárnou, hotýlky a restauracemi, a hlavně domy s květinovou výzdobou a překrásnými výhledy.

Bližší informace naleznete zde.