úvod

Rádi bychom vás pozvali na Česko-švýcarský koncert z cyklu Hudba bez hranic se souborem Martinů Strings Prague pod vedením Jaroslava Šonského. Během koncertu vystoupí také sólisté Jaroslav Pelikán (flétna) a Štěpánka Kutmanová (violoncello). Koncert se uskuteční 26. 4. 2018 v Praze.

​

Letošní koncert je obsahově zajímavý nejen po stránce hudební, ale má i další dimenzi. Na koncertě bude přivítán švýcarský skladatel Stephan Baumgarten, který v 60. letech studoval v Praze na HAMU a hovoří česky. Ve světové premiéře zde bude souborem Martinů Strings Prague uvedena nová skladba – Pocta Martinů (Homage a Martinů). Kromě této premiéry na koncertě zazní také sonáta J. S. Bacha a koncert uzavře velkolepá symfonie neprávem pozapomenutého českého skladatele doby Mozartovy, Pavla Vranického, s názvem „Mír“ (La Paix). Panu Stephanu Baumgartnerovi zde bude předáno ocenení Artis Bohemiae Amicis zástupcem Ministerstva kultury ČR za propagaci české hudby v zahraničí.

KDY: 26. 4. 2018 od 19:30
KDE: barokní refektář dominikánů, Jilská 7a, 110 00 Praha 1, zobrazit na mapě
VSTUPNÉ: dobrovolné
REZERVACE: rezervaci míst je možné provést zde

Koncert se koná pod záštitou švýcarského velvyslance J. E. Dominika Furglera a ve spolupráci s velvyslanectvím Švýcarské konfederace.

Bližší informace naleznete naleznete zde.