úvod

​

Pilatus, 17. - 19. 11. 2017

Nejvýše položený vánoční trh přímo na vrcholové stanici Pilatus Kulm ve výšce 2.132 m n.m. Trh se tady koná vždy jen jediný víkend. Tip: Zajděte si i na vyhlídková místa a vychutnejte si překrásné výhledy na Lucern a Lucernské jezero.

Bližší informace o trhu naleznete zde.


Einsiedeln, 2. - 10. 12. 2017

Trh na prostranství před největším švýcarským klášterem zaplňují v době adventu stánky s vánočními produkty a je největší svou plochou. Tip: Ochutnejte místní perníčky, které pekly hospodyně pro poutníky. Osobně doporučujeme pekárnu s malým muzeem kousek od centra s názvem Goldapfel.

Bližší informace o trhu naleznete zde.


Basilej, 23. 11. - 23. 12. 2017

Zdejší vánoční trhy patří k nejkrásnějším a pokud vyrážíte na více dní, je příjemné si je spojit s návštěvou francouzského Colmaru. Tip: Nezapomeňte ochutnat pečené kaštany. Stánky najdete od počátku adventu na mnoha místech.

Bližší informace o trhu naleznete zde.


Montreux, 23. 11. - 24. 12. 2017

Největším počtem stánků se chlubí vánoční trh v Montreux. Najdete tady nejen stánky švýcarské, ale i zastoupení dalších zemí. Tip: Vyjeďte si do kanceláře švýcarského Ježíška na Rochers-de-Naye nad Montreux, kam vás zaveze půvabná zubačka a cestou můžete vychutnávat výhledy na Ženevské jezero.

Bližší informace o trhu naleznete zde.


Curych, 23. 11. - 24. 12. 2017

Vánočních trhy v Curychu najdete na více místech. Titulem “největší trh pod střechou ve Švýcarsku” se pyšní trh, který je přímo v budově hlavního nádraží. Jeho každoroční nejobdivovanější ozdobou je obří vánoční strom zdobený skleněnými figurkami od firmy Swarovski. Adventní osvětlení Bahnhofstrasse a celého centra bývá vždy velmi působivé. Tip: Nenechte si ujít podvečerní vystoupení u zpívajícího stromu. Ve dnech 23. 11. – 23. 12. 2017 (www.singingchristmastree.ch).

Bližší informace o trhu naleznete zde.


Jedinečný je i vánoční trh proslulého výrobce sušenek Kambly, který se koná ve dnech 8.-10.12. Bližší informace naleznete zde.

Zde naleznete přehled také neméně zajímavých vánočních trhů ve Švýcarsku: