Velikonoční hudební festival v Lucernu

Milovníky hudby určitě potěší jedinečné zážitky z festival Easter Festival, který se koná ve dnech 17. – 25. 3. 2018 ve švýcarském městě Lucern na břehu stejnojmenného jezera v centrální části Švýcarska.

Bližší informace naleznete zde.


Záruka sněhu v Engelbergu

Lyžařské středisko Engelberg láká na férovou nabídku garance sněhu. Pokud by snad sjezdovky nebyly dokonale zasněžené a vy jste nemohli lyžovat, vrátí vám peníze.

Bližší informace naleznete zde.


FIS Ski Jumping World Cup v Engelbergu

Vydejte se za jednou z TOP sportovních událostí letošní zimní sezóny 2017/2018. Ve švýcarském Engelbergu se ve dnech 16. – 17. 12. 2017 koná Světový pohár ve skocích na lyžích.

Bližší informace naleznete zde.


Après-ski vlak v Andermattu

Přestavěný vagon dělá jízdu mezi Andermattem a Disentisem nejdelší après-ski železniční jízdou Švýcarska! Funkci après-ski vagonu plní panoramatický vagon Ledovcového expresu, který byl pro tento účel přestavěn a dekorován. Vagon nabízí místa k sezení i ke stání a má také bar se zázemím. Restauraci bude provozovat SkiArena. Vedle klasické nabídky nápojů budou podávána i malá jídla. Après-ski vagón bude v provozu denně od 15. 1. 2018 do 17. 4. 2018 mezi Andermattem a Disentisem s odjezdy z Andermattu v 9.28 a 13.28 a z Disentisu v 11.14 a 15.14. Jízda je možná s platným skipasem nebo železniční jízdenkou. Platí tady povinnost konzumace.

Bližší informace naleznete zde.


Nejstrmější pozemní lanovka světa

Region Lucernského jezera se může pochlubit dalším unikátem – k nejstrmější zubačce světa na Pilatus přibude nejstrmější pozemní lanovka světa na Stoos. Se stoupáním až 110 % je nová Stoosbahn nejstrmější pozemní lanovkou na světě. Pojede 28krát denně mezi 7. a 21. hodinou po zcela nové trati. Vede z údolní stanice nedaleko Schwyzu ve výšce 562 m n. m. přímo do centra horské vesnice Stoos v 1306 m n. m. Přepraví 1.500 osob za hodinu, čímž vzroste její kapacita o 50 %. Lanovka je vhodná i pro přepravu rodin s kočárky, invalidních vozíků a zavazadel. Termín otevření je prosinec 2017.

Bližší informace naleznete zde.


Hudba v Lucernu.

Město Lucern na břehu stejnojmenného jezera nabízí svým zimním návštěvníkům bohaté kulturní vyžití, mezi top akce listopadu bezesporu patří Piano Festival, který se koná ve dnech 18. - 26. 11. 2017 a pro milovníky klavíru nabízí vrcholné zážitky.

Bližší informace naleznete zde.


Andermatt a Sedrun spojené horskými lanovkami

S celkem 14 novými transportními zařízeními se brzy SkiArena Andermatt-Sedrun stane největší lyžařskou oblastí středního Švýcarska. V sezoně 2017/18 bude zprovozněna kabinová lanovka Andermatt-Nätschen-Gütsch a sedačková lanovka Hinterbördli-Strahlgand, což znamená, že nejpozději pro zimní sezonu 2018/19 budou Andermatt a Sedrun plně propojeny.

Bližší informace naleznete zde.


Klášter Engelberg

Kořeněný alpský sýr se v Engelbergu vyrábí od 12. století. Nyní se v ukázkové sýrárně v engelberském klášteře přeměňuje čerstvé horské a alpské mléko v nejrůznější speciality z měkkého sýra. Celý den se tu z mléka vyrábí proslulý sýr zvaný Klášterní zvon (Engelberger Klosterglocke) ve 4 nádobách. Díky této unikátní výrobní metodě se tu sýr vyrábí nepřetržitě. Restaurace v sýrárně je otevřena každý den. Vychutnejte si různé delikatesy a současně sledujte sýraře v akci!

Bližší informace naleznete zde.


Lucernský festival před Velikonoci, 17.–25. března 2018

Existuje lepší místo, kde se naladit na Velikonoce, než Lucern? V roce 2018 budou na programu figurovat špičky duchovní hudby, a to nejen v kulturním centru KKL, ale i v nádherných lucernských kostelech. Vystoupí tady takové hvězdy jako Thomas Hengelbrock, Mariss Jansons, Julia Lezhneva, Teodor Currentzis a další. Mladí si užijí Once Around the World, zábavný hudební výlet po celém světě.

Bližší informace naleznete zde.


Dárky lucernských hoteliérů

Veřejná doprava v ceně ubytování. Pokud se ubytujete v některém z hotelů v Lucernu, získáte jízdenku zdarma na veřejnou dopravu ve městě (nevztahuje se na lodní dopravu). Platnost je na celou dobu vašeho pobytu, tedy ode dne příjezdu, do dne odjezdu. Při ubytování v Lucernu na více než dvě noci obdržíte navíc zdarma 2denní zimní Tell-Pass v hodnotě 110 CHF.

Bližší informace naleznete zde a zde


Tell-Pass

Jízdenka Tell-Pass je nejjednodušší způsob, jak poznat Lucern a region Lucernského jezera. Návštěvníci se mohou těšit z dvou až desetidenní verze pro neomezené cestování vlaky, loděmi, autobusy a spoustou horských železnic a lanovek. Navíc jsou v Tell-Passu zahrnuty výrazné slevy na muzea, lázně a další atrakce. Pro děti je cena této jízdenky velmi atraktivní. Jedna jízdenka, tolik zážitků!

Bližší informace naleznete zde.


Na lyže parníkem z Lucernu

Lucern umí báječně zkombinovat pobyt v jednom z nejkrásnějších měst Švýcarska s lyžováním v menších lyžařských resortech v okolí. Program oficiálně nese název City and Ski a v praxi vypadá takto: Bydlíte ve městě a každý den odtud vyrážíte veřejnou dopravou do jiného lyžařského centra. A do jednoho z nich – Klewenalpu - pojedete dokonce lodí! V týdnu tady mnoho lyžařů nepotkáte, ale v sobotu bývá na palubě cestujících v přezkáčích opravdu hodně. Cesta trvá něco přes hodinu a můžete ji využít ke kochání se kouzelnou krajinou i ke konzumování. Ale šetřete se, objevování menších středisek v okolí Lucernu můžete klidně věnovat celý týden!

Bližší informace naleznete zde.


Švýcaři jinak – Fasnacht

Za masopustním veselím se v únoru můžete vydat do Lucernu a věřte, že zážitky jsou to nezapomenutelné. Není to jen jednodenní akce - začátek je 8. 2. 2018 ráno a končí se až 13. 2. 2017. Fasnacht můžete spojit s lyžováním v Engelbergu, který je od Lucernu pouhou hodinu cesty vlakem nebo autem. A pokud nestihnete Fasnacht v Lucernu, tak se za masopustem můžete vydat do Basileje, kde se koná ve dnech 19. – 21. 2. 2018.

Bližší informace naleznete zde.


Free Winter program v Engelbergu.

Alpské středisko a městečko Engelberg svým zimním hostů ve dnech 25. 12. 2017 – 5. 1. 2018 nabídne v rámci akce Free Winter program řadu aktivit zcela zdarma. Vyzkoušejte například místní kluziště, bobovou dráhu nebo rodinné běžkaření a další.

Bližší informace naleznete zde.


Kluziště Live on Ice a vánoční trhy

Již po sedmé si můžete tento rok od 25. 11. 2017 do 2. 1. 2018 zabruslit na velkém uměle vytvořeném kluzišti Live on Ice před budovou KKL v samém centru Lucernu. Tento vánoční pohádkový svět na břehu Lucernského jezera nabízí bezplatné bruslení vedle mnoha dalších zajímavostí. Pokud nechcete bruslit, určitě navštivte vánoční trhy Lozärner Wiehnachtsmärt ve dnech 1. – 20. 12. 2017.

Bližší informace naleznete zde.


Lucernský festival v listopadu

Milovníkům hudby a městské turistiky se v zimním období nabízí jedinečná možnost návštěvy Lucernského klavírního festivalu, který se koná ve dnech 18. - 26. 11. 2017.

Bližší informace naleznete zde.


Einsiedeln – největší klášter ve Švýcarsku.Vánoční atmosféra v Einsiedelnu

Einsiedeln s Černou Madonou je poutním místem a zdejší klášter je největší ve Švýcarsku. V předvánoční době tady navíc můžete zažít adventní trh ve dnech 2. – 10. 12. 2018, který patří k nejoblíbenějším a také největším ve Švýcarsku.

Bližší informace naleznete zde. http://www.einsiedeln-tourismus.ch/…stmas-market


Nejbližší ledovec k Curychu a středisko s dlouhou sezónouEngelberg

Lyžařsky nejpřitažlivější je v regionu nepochybně Engelberg. Nejbližší ledovec k Curychu a středisko s mimořádně dlouhou sezonou a také jedinečným sjezdem v délce 12 km. Pravidelně se tu v předvánoční době koná také část světového poháru ve skocích na lyžích ve dnech 16. - 17. 12. 2017.

Bližší informace naleznete zde. http://www.engelberg.ch/…6-12-2017-2/


Nejvýše položené vánoční trhy Švýcarska

Pilatus – nejvýše položený vánoční trh přímo na vrcholové stanici Pilatus Kulm ve výšce 2.132 m n.m. Trh se tady koná vždy jen jediný víkend v listopadu, letos je to ve dnech 17. - 19. 11. 2017. Zajděte si i na vyhlídková místa na Pilatusu a vychutnejte si překrásné výhledy na Luzern a Lucernské jezero. Na Pilatus je možné se dopravit lanovkou nebo nejstrmější zubačkou světa.

Bližší informace naleznete zde.


Rigi a Pilatus – nelyžařské aktivity jako zimní pěší turistika, sněžnice nebo sáňkyRigi a Pilatus

Lucernské jezero má hned dva dominantní vrcholy – Královnu hor – Rigi a Pilatus. Obě hory jsou dostupné i v zimní sezoně a můžete se sem vydat za sportovními aktivitami – doporučit lze nelyžařské aktivity jako zimní pěší turistiku, sněžnice nebo sáňky, ale i gastronomické zážitky. Nejúžasnější jsou v každém případě jedinečné výhledy na malebnou krajinu Lucernského jezera.

Bližší informace k Pilatusu naleznete zde.
Bližší informace k Rigi naleznete zde.


Nová trasa pro sněžnice na Trübsee

Před impozantní a působivou kulisou hor s Titlisem jako hlavním vrcholem, zanecháváte stopu v prašanu. Nová trasa pro sněžnice vede zvlněnou krajinou podél chráněné oblasti pro divokou zvěř na Trübsee. Abyste nerušili zvěř, zůstáváte stále na značené stezce. Nejvyšším bodem cesty je Bitzistock s výhledem hluboko do údolí Engelbergu. Okruh měří necelé 3 kilometry a trvá 1,5 hodiny. Výchozím bodem je horní stanice Älplerseils Untertrübsee-Obertrübsee nebo zimní stezka pro pěší okolo Trübsee.

Bližší informace naleznete zde.Horská chata Stoos Hütta u Lucernu.

Znovuotevřená Stoos Hütta nabízí pro své mladé i starší návštěvníky odpočinek na sluneční terase po dni stráveném na lyžích. Stoos Hüttä se nachází hned vedle lyžařského vleku na Sternegg (cca 35 minut jízdy od Lucernu).

Bližší informace naleznete zde.Nový hotel frutt Family Lodge v Melchsee-Frutt.

Využijte v Melchsee-Frutt minulou sezonu otevřený hotel frutt Family Lodge Melchsee-Frutt, který nabízí moderní design skloubený s klasickým alpským stylem, který je typický pro síť hotelů frutt Family Lodge. Hotel v Melchsee-Frutt je zaměřen primárně na rodiny s dětmi a návštěvníky, kteří vyhledávají aktivní odpočinek.

Bližší informace naleznete zde.


TITLIS Xpress gondola.

V prosinci 2015 byla zprovozněná nová lanovka z Engelbergu na Trübsee - TITLIS Xpress gondola, která zkrátila cestu o polovinu. Lanovka nabízí v kabince celkem osm míst k sezení a díky nejmodernějším technologiím také výjimečný komfort.

Bližší informace naleznete zde.


Romantické zážitky ve švýcarském LucernuSki safari

Oblast nepatří mezi vyhlášené lyžařské destinace, může ale nabídnout zajímavé lyžařské safari a také cestu na sjezdovku lodí, to třeba když se vydáte na lyže z Lucernu na Klewenalp. Celkem region nabízí 500 km sjezdovek v 15 jedinečných malých střediscích. Kdo dává přednost romantičtějším zážitkům, může se vydat se sněžnicemi do Engelbergu, Muotathalu nebo Stoosu.

www.luzern.com/winter

Otáčecí kabina z Titlisu do EngelberguSjezd z vrcholu až do údolí – 12 km!

Jeden z nejdelších sjezdů v Alpách je trasa z Titlisu do Engelbergu. 12 km dlouhý sjezd s převýšením 2 000 m je v údolní části zasněžován a nabízí tak sněhovou jistotu po celou sezónu. Od zimy 2014/15 byla postavena nová otáčecí kabina, která nahradila Titlis Rotair – první otáčecí kabinu světa z roku 1992.

www.titlis.chLucern v létě.Lucern mapa

Luzern Tourismus
Tel. +41 (0)41 227 17 17
www.luzern.com

 


Lucern logo