úvod

Regionu dal jméno vrchol z nerozlučné trojice Eiger, Mnich a Jungfrau, které tvoří jedno z nejkrásnějších panoramat Švýcarska. Region má 4 hlavní střediska: Grindelwald – městečko schované pod horolezeckou výzvou – severní stěnou Eigeru, Lauterbrunnen umístěný v hluboce zaříznutém údolí se 72 vodopády, Müren – vesnice bez automobilového provozu a první zastávka na cestě na Schilthorn, Wengen – dostupný také jen vlakem, proslulý zejména konáním jednoho ze závodů světového poháru ve sjezdu, Lauberhornu. Dva nejnavštěvovanější vrcholy tohoto regionu jsou Jungfrau a Schilthorn. Do sedla Jungfraujoch vás vyveze vláček, na Schilthorn zase soustava lanovek.
Bližší informace naleznete na www.jungfrauregion.ch.

​

Visutý most na Schilthornu.

Na Schilthornu byl vybudován visutý most na Birgu – Thrill Walk, otevřen byl 8. 7. 2016. Ani tady nebude o adrenalinové zážitky nouze.

Bližší informace naleznete zde.

Rodinné lyžařské středisko Meiringen – HaslibergMeiringen – Hasliberg

Rodinné lyžařské středisko Meiringen – Hasliberg otevírá nově černě značenou sjezdovku z nejvyššího bodu oblasti Glogghüs, odkud se nabízí jedinečné vyhlídky na vrcholy Bernských Alp. V Meiringenu se ale také můžete seznámit s výrobou místní speciality Meiringues – sněhových pusinek, nebo navštívit Muzeum Sherlocka Holmese, který byl svržen do blízkého vodopádu.

www.jungfrau.ch

Schilthorn – otáčivá restaurace, kde se natáčel díl Jamese BondaSchilthorn

Schilthorn se proslavil svou otáčecí restaurací a také bondovkou „V tajné službě Jejího veličenstva“, která se odehrává právě v okolí vrcholné stanice Piz Gloria. Černá sjezdovka z vrcholu prověří váš lyžařský um. Na svazích Schilthornu se odehrávají také některé špičkové lyžařské akce jako Inferno Rennen Mürren nebo finále Světového poháru v telemarku.

www.schilthorn.ch

Lyžování pro děti zdarmaSobotní lyžování pro děti zdarma.

Při koupi jednodenního či odpoledního skipasu dospělou osobou dostanete skipas na sobotu až pro 3 děti ve věku 6–15 let zdarma.

Více informací naleznete zde.

Švýcarský Lauberhorn Live – nejdelší sjezdLauberhorn Live – nejdelší sjezd

Světového poháru závodů na lyžích Po legendárních závodech Lauberhornrennen patří nejdelší sjezd Světového poháru Vám. Vyzkoušejte si 4,5 kilometrový sjezd z hory Lauberhorn ve výšce 2 472 metrů do bezautomobilové vesničky Wengen. Již při startu si můžete udělat Vaši osobní fotku.

www.jungfrau.chJungfrau v létě.Interlaken + Jungfraubahnen mapa

Jungfraubahnen
Harderstrasse 14
CH – 3800 Interlaken
Tel. +41 (0) 33 828 72 33
www.jungfrau.ch