úvod

Srdečně vás zveme na letošní rekonstrukci průběhu válečného tažení Savojských dnešním kantonem Valais dne 12. 8. 2017 na hradě v Budyně nad Ohří, kde se uskuteční již sedmý ročník historické akce „Bitva Budyně“ s mezinárodní účastí, tentokráte uvidíte příběh s názvem „Boj o údolí“.

​

KDY: 12. 8. 2017, 10:00 – 18:00
KDE: Areál hradu Budyně nad Ohří
VSTUPNÉ: dospělí 120,- Kč, děti 60,- Kč, rodinné 280,- Kč

Letos se bude v průběhu programu bitva v příkopu opakovat a budou tedy bitvy dvě (od 13:00 a 16:00). A nejenom to, diváci nepřijdou o oblíbenou ukázku výcviku s dlouhými píkami, rozptýlení poskytnou muzikanti, šermíři, trh kromě zboží a bohatého občerstvení nabídne i ukázky dobových řemesel, zasvěceného výkladu se návštěvníkům dostane ve zbrojnici nebo při prohlídce tábora a pozváni jsou i tanečníci s ukázkou dvorských tanců burgundské šlechty. Program bude jako již tradičně velmi pestrý, ale děti si jistě najdou čas na stezku rytířských dovedností s disciplínami, které prověří jejich schopnosti stát se malým zbrojnošem či dvorní dámou.

Akci pořádá spolek oživené historie Švýcarská pěchota - Rattenchwanz, z.s. ve spolupráci s radnicí a Nadací Historické a kulturní dědictví regionu města Budyně nad Ohří.

Podrobnosti o akci naleznete na webu http://bitva-budyne.cz.