úvod

Ingredience - Pusinky:

  • 2 bílky z velkých vajec o pokojové teplotě
  • 75 g krystalového cukru
  • 2 ml (½ čajové lžičky) citrónové šťávy
  • růžové potravinářské barvivo v pastě

Ingredience - zdobení:

  • 250 ml smetany ke šlehání
  • 45 g prosátého práškového cukru
  • 2 ml (½ čajové lžičky) vanilkové esence
  • 48 čerstvých malin

Uvedené dávkování vystačí asi na 48 kusů.

​

Postup přípravy:

1. Předehřejte troubu na 95 °C a vyložte dva plechy papírem na pečení.

2. Do kovové mísy nalijte bílky, přidejte cukr a citrónovou šťávu a šlehejte. Mísu umístěte nad hrnec, v němž se mírným varem vaří 2,5 cm vody, a bílky neustále šlehejte, dokud nejsou na dotek teplé (nejde o dosažení konkrétní teploty, má být jen vyšší než tělesná teplota). Použijete-li elektrický šlehač nebo nalijete-li teplé bílky do mísy kuchyňského robotu s osazeným šlehacím nástavcem, šlehejte bílky vysokou rychlostí tak dlouho, dokud se nezačnou lesknout a vyjmuté metly nezanechávají tuhé špičky, což trvá asi 4 minuty. Párátkem přidejte trochu barvicí pasty a ručně ji vmíchejte.

3. Hmotu nandejte lžící do zdobicího sáčku s osazeným zdobítkem ve tvaru středně velké hvězdy. Trochu hmoty vytlačte v každém rohu na spodní stranu pečícího papíru (tak se přilepí na plech a nebude se při vytlačování tvarů zvedat); vytlačujte na plech růžičky o průměru zhruba 2,5 cm a nechávejte mezi nimi nějaké místo. Pečte pusinky, dokud nejsou suché, ale rozhodně ne dohněda, trvá to 30 až 70 minut (závisí na vlhkosti vzduchu v ten který den, proto tak široký časový interval). Pokud po vychladnutí pusinek zjistíte, že jsou ještě měkké, můžete je dát znovu do trouby. Nechte pusinky na plechu vychladnout.

4. Zákusek dokončete tím, že ušleháte šlehačku tak, aby po metlách zůstávaly měkké špičky, a vmícháte do ní cukr a vanilku. Na každou pusinku zdobítkem vytlačte trochu šlehačky a navrch usaďte jednu malinu. Podávejte během dvou hodin.

Pusinky je možné upéct až týden předem a uchovávat ve vzduchotěsné nádobě, ale dokončený zákusek je třeba konzumovat brzy po nazdobení.

Ve středu 10. 5. 2017 v 17:00 se bude na TV kanálu Food Network vysílat pořad Anna Olson: Pečení, během kterého uvidíte právě přípravu pusinek Meringue.

Anna Olson: Pečení

Od 8. května každý všední den v 17:00 můžete sůledovat na Food Network pořad Anna Olson: Pečení. Proslulá pekařská šéfkuchařka Anna Olson ví, jak připravit pečené dobroty tak snadno, jak snadno se pak sní. Od klasických muffinů přes venkovský chléb po sofistikovaná suflé a koláče. Také ve třetí sezóně pořadu Anna Olson: Pečení povede Anna diváky krok za krokem a s jednoduchými instrukcemi. Anna je odbornicí na to, jak ze základních principů a ingrediencí vytvořit něco speciálního, od základů pečení po vytvoření mistrovského dezertu. Díky vtipu a humoru nabízí Anna i přípravu gurmánského pečiva dosažitelnou pro pekaře všech úrovní. Ať jde o základy jako palačinky nebo lahodné dezerty jako švýcarské pusinky, Anna dodá pro přípravu každému potřebnou sebedůvěru.