úvod

Putovní výstava fotografií Poznej světové dědictví UNESCO zahajuje v galerii městské knihovny v MOSTĚ, Moskevská 12 vernisáží v rámci kulturního odpoledne dne 4. dubna 2017 v 17 hodin společně s otevřením výstavy obrazů Kamila Lhotáka a přednáškou Aleny Koukalové o nejkrásnějších místech Švýcarska. Návštěvníci si mohou výstavu prohlédnout mezi 5. až 30. dubnem 2017. Na květen se přestěhuje do Jindřichova Hradce a do Telče a dál bude putovat po České republice.

​

Výstava představuje již patnáctým rokem kulturní a přírodní skvosty světa zařazené na prestižní seznam světového dědictví UNESCO. Do letošní kolekce fotografií jsou zahrnuty i jedinečnosti Švýcarska jako Aletschský ledovec, Rhétská dráha s unikátními viadukty, historické centrum Bernu, vinice Lavaux, karolinské kláštery v Sankt Gallenu a Müstairu, tři hrady Bellinzony i nově pod ochranu UNESCO zařazené stavby slavného architekta Le Corbusiéra, z nichž jedna stojí na břehu Ženevského jezera.

Kromě památek Švýcarska seznámí výstavy návštěvníky s jedinečnostmi rakouského Salcburku, Španělska, Tuniska, Číny, Indie a řady zemí jihovýchodní Asie. Je přístupná během návštěvních hodin knihovny (po, út, čtv, pá 10-18 hod., so 9-12 hod.), návštěvníkům jsou volně k dispozici informační brožury a časopisy o Švýcarsku i dalších místech a zemích z fotografií.

Výstava jako součást autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové se koná pod záštitou České komise pro UNESCO.

Více o výstavách: www.unesco-mediain.cz