úvod

Již po páté se uskuteční v Třeboni Švýcarský den a jste na něj srdečně zváni. Letos to bude v sobotu 29. 4. 2017 v centru města - na Masarykové náměstí a Domě Štěpánka Netolického. Akce se bude konat od 9:45 do 16:00 a svým návštěvníkům nabídne bohatý program. Během celé akce budete mít také možnost zúčastnit se soutěže o hodnotné ceny na stánku Switzerland Tourism.

​

Proč Švýcarský den právě v Třeboni

Partnerským městem Třeboně je jedno z nejkrásnějších měst Švýcarska Interlaken, město v samém centru oblasti Jungfrau, proslavené především nádhernou kulisou okolních hor, z nichž určitě nejznámější je trojice Eiger, Mnich a Jungfrau. A také proslulou železnicí Jungfraubahnen, která již více než 100 let vozí turisty na nejvyšší železniční stanici Evropy, Jungfraujoch – Top of Europe. Oblast nabízí ale daleko více zážitků. Interlaken, jak název napovídá je město situované mezi dvěma jezery – Thunersee a Brienzersee. S Třeboní má tak mnoho společného, obě města jsou situována v bezprostředním okolí rozsáhlých vodních ploch, obě jsou oblíbenými turistickými cíli a podobná je i jejich velikost.

A na co se budete moci těšit

Švýcarský den zahájí v 9:45 přímo na Masarykově náměstí zástupci města Třeboň a Switzerland Tourism. Na náměstí bude instalována výstava fotografií na téma To nejlepší ze Švýcarské přírody, budou zde stánky se švýcarskými specialitami – sýry a čokoládou. Bude tu možné ochutnat také tradiční raclette od společnosti Swiss Cheese. Švýcarské kávovary Jura zde představí své výrobky a nabídnou kávu. Návštěvníci akce si dále budou moci vyzkoušet Nordic Walking s hůlkami LEKI, jízdu na elektrokolech od ekolo.cz a zakoupit si nože značky Victorinox. Specialitou tohoto ročníku bude vystoupení alphornistů z regionu Lucernského jezera. Chybět nebude ani informační stánek Switzerland Tourism s bohatou nabídkou turistických brožur a publikací, ale i se švýcarskými tričky a dalšími dárkovými předměty. Cestovní kancelář Quicktour vám zde také nabídne své zájezdy do Švýcarska.

V Domě Štěpánka Netolického vás budou čekat přednášky a promítání filmů. Po celý den bude možné zapojit se do soutěže o hodnotné ceny, vyhlášení výherců soutěže pro dospělé proběhne v 15:30 přímo na náměstí, kde budou také předány ceny.

PROGRAM v Domě Štěpánka Netolického, sobota, 29. 4. 2017:

10:30 – přednáška Švýcarské sýry“ spojená s ochutnávkou, Barbara John
11:45 – film Na cestě po Wallisu
12:30 – přednáška „Alphorn“ – představení nástroje, tradice, výroby a hry, Alfonso Llopart
13:45 – film Na cestě po Ženevském jezeře
14:30 – přednáška „To nejlepší ze švýcarské přírody“, Alena Koukalová

Hashtag #MojeSvycarsko

Sdílejte vaše fotografie ze Švýcarského jara v Třeboni na Facebooku,
Twitteru a Instagramu s hashtagem #MojeSvycarsko. Nejzajímavější fotografie otiskneme v magazínu SWISSmag.

Přijďte, těšíme se na Vás!