úvod

Švýcarský region Jungfrau patří mezi nejoblíbenější ve Švýcarsku. Vydat se můžete i na trek k jezeru Bachalpsee, které kromě procházky po kvetoucích horských loukách nabízí i krásné odrazy lesknoucích se stříbrných vrcholků hor.

​

Ideální startovací bod pro výlety do okolí je městečko Grindelwald. Vydat se odtud můžete po několika turistických trasách, které vás zavedou k tomu nejlepšímu, co zdejší příroda nabízí. Jedna z nejkrásnějších cest, vede na First a právě k jezeru Bachalpsee.

K jezeru se můžou zajít podívat jak úplní začátečníci, tak i turisté tělem i duší. Cestu si lze zkrátit šestimístnou lanovkou, která vás doveze až do horní stanice First. Popřípadě můžete vystoupit přibližně v polovině, v mezistanici Bort a alespoň polovinu cesty si vyšlápnout po svých.

Mezi lučním kvítím

Ti, co preferují způsob přemisťování po vlastních nohách, se vydají přes alpské louky, které je dovedou až k jezeru Bachalpsee. Na začátku je třeba kopírovat trasu lanovky a užívat si výhledy na horské velikány i alpskou přírodu, které ve své panenskosti nemá konkurenci. Jedná se o příjemný výšlap, který si můžete zpestřit i zastávkami na místních horských chatách a občerstvit se tradičními švýcarskými specialitami.
Celá trasa je výborně značená. Na informačních cedulích najdete jak cílová místa, tak i směrovky k lanovkám nebo dalším důležitým bodům. Samozřejmě nechybí ani časový údaj, kolik ta cesta zabere hodin.

Jakmile si dosyta užijete alpské přírody kolem jezera, můžete se vrátit k horní stanici lanovky First. Je to necelá hodinka cesty od jezera. Dolů můžete sjet lanovkou a nebo se vydat opět stejnou cestou po svých.