úvod

Přijďte si poslechnout exkluzivní koncert písničkáře Jana Řepky, který poprvé zazpívá švýcarský šanson v češtině a to v kavárně Swiss Cheese v pražské Libuši v pátek 9. 12. 2016 od 19:00.

​

KDY: v pátek 9. 12. 2016 od 19:00
KDE: Swiss Cheese, Libušská 15/182, 142 00 Praha 4 – Libuš zobrazit na mapě
VSTUPNÉ: 190,- Kč (vč. malého občerstvení)

Počet míst je omezen, rezervace proto doporučujeme udělat na e-mailové adrese info@swisscheese.cz nebo telefonicky na 241 403 286.

Nové album Jana Řepky uvede dílo nejvýznamnějšího švýcarského písničkáře Maniho Mattera (1936-1972). Sbírka ponese jméno Rozjímání o sendviči, obsahovat bude 36 písní a její nedílnou součástí bude 160stránkový dvojjazyčný booklet. Takto rozsáhlý překlad bernského šansonu je i v mezinárodním měřítku ojedinělý.

Mani Matter
Právník, filozof a umělec Mani Matter (1936-1972) patří mezi nejvýznamnější švýcarské autory 20. století. Proslavil se zejména jako písničkář; napsal více než 80 písní, v nichž pomocí prostých obrazů, přesného jazyka a vtipu znázorňuje absurditu, nahodilost a tragiku lidské existence. Mistrně si přitom posloužil bernským nářečím.

Trvalý vliv, kterému se ve své vlasti těší, podtrhla úspěšná výstava, kterou v roce 2011 k jeho nedožitým 75. narozeninám uspořádalo švýcarské národní muzeum. Potvrzuje ho ale také rekordní prodej jeho desek a neutuchající obliba u nových generací i více než 40 let po jeho tragické smrti.

„Mani Matter je pro německy mluvící Švýcary podobně důležitou osobností, jako pro Francouze Georges Brassens, pro Rusy Vysockij nebo pro nás Karel Kryl,“ přibližuje Jan Řepka. „Jen jazyková bariéra brání tomu, aby se dočkal uznání také za hranicemi. Jeho schopnost zachytit ve dvou minutách absurditu lidského života a přimět přitom posluchače zároveň k smíchu i k zamyšlení, byla opravdu výjimečná.“


Jan Řepka
Jan Řepka (1982) se na české písničkářské scéně pohybuje od konce 90. let. Jeho vlastní tvorba se točí kolem věčné osy láska-cesta-svoboda, na turné jezdí nejraději na kole, a když je doma, pořádá koncerty druhým. Známý je zejména jako vedoucí hudebního cyklu Open Mic Potrvá, na jehož scéně během devíti let uvedl více než 500 různých autorů.

www.janrepka.cz / www.openmic.eu