úvod

Lyžařský areál Lenk se nachází v Bernských Alpách a je součástí regionu Lenk – Adelboden. Byl oceněn známkou „Families Welcome“ a je vhodný nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro výkonnostní lyžaře. Nabízí 210 kilometrů sjezdovek, běžkařské a výletní trasy, sáňkařské dráhy a léčebné lázně.

​

Městečko Lenk leží v nadmořské výšce 1068 m n. m. a snadno se z něj dostanete do vyhlášené lyžařské oblasti Lenk – Adelboden, která sahá až do výšky 2 362 m n. m. Svými oblými zalesněnými kopci připomíná místy Nízké Tatry. Těšit se můžete na příjemné snow bary a sluneční terasy. Restaurace v horských chatách podávají lokální speciality.

Lyžařský areál

Lyžařská střediska u města Lenk nabízí více než 200 kilometrů sjezdovek a v průběhu zimy se 60 % z nich zasněžuje. Většina sjezdovek je modrých a červených. Najdete tu však i 22 kilometrů těžkých, černě označených, sjezdů. Terény jsou rozmanité. Od širokých sjezdovek vhodných pro carving, přes snow parky až po závodní trasy. K dispozici je i několik měřených úseků, kde si můžete vyzkoušet, jak rychle jedete.

Pokud rádi skáčete a jezdíte v parku, navštivte jeden ze 4 snow parků který areál Lenk – Adelboden nabízí, popřípadě vyzkoušejte ski a boarder cross. Freestylisté ocení především Gran Masta Park (GMP) v Hahnenmoos, poněvadž se zde nachází top skokánky a raily.

Nezapomeňte si projet i středisko Betelberg, které je sice o něco menší, ale každý si tu najde svou oblíbenou sjezdovku. Toto středisko je totiž velmi univerzální a nabízí něco pro každého.

Pro rodiny s dětmi

Lenk získal certifikaci „Families Welcome“, což znamená, že je oblast výborně připravena na rodiny s dětmi – nejen svou infrastrukturou, ale i bohatým programem pro děti.

Za nejoblíbenější rodinnou lyžařkou oblast je považován Jaun pass, nedaleko Boltigenu. Lyžařský vlek Rossberg, poskytuje přátelskou rodinnou atmosféru. Další oblíbenou "rodinnou" oblastí je Betelberg.

Další aktivity a sportovní vyžití

Kromě luxusních sjezdovek na vás v oblasti čeká 57 kilometrů běžkařských tras a 74 kilometrů zimních tras pro výletníky. Vyrazit můžete i na sněžnice a terény jsou vhodné také pro milovníky výletů na lyžích (skitouring).

Za další oblíbené aktivity se považuje bruslení na umělém kluzišti a jízda na sáňkách. V Lenku je hned několik drah. Mezi nejoblíbenější patří sáňkování přímo na kopcích střediska Betelberg. Najdete tu 3 km dlouhou dráhu, která vede z horní stanice Leiterli do prostřední stanice Stoss.

Pokud si chcete odpočinout od sněhu, vyrazte do fitness nebo si běžte s přáteli zahrát nějaký halový sport.

Léčebné lázně

Co může být lepšího než si po celodenním lyžování odpočinout v lázních? V Lenku se nachází sirné prameny, které lákaly turisty k návštěvě této oblasti odnepaměti.

Říká se, že poskytují úlevu lidem trpícím revmatismem a nemoci dýchacího ústrojí. I dnes si turisté užívají příznivých účinků lázeňských pramenů v termálech Lenkerhof gourmet spa resort, který byl přibližně před 350 lety vystavěn jako lázeňský hotel, nedaleko samotného sirného pramene. Krajina a zahrady, které k wellnessu patří, zabírají plochu 2000 m2 a řadí se tak k největším ve Švýcarsku.

Akce

V průběhu ledna a února si můžete vychutnat kulturní akci The Tent – show, veselohry a hudební vystoupení, kde účinkují známí umělci z celého Švýcarska.

V únoru se každoročně pořádá mezinárodní závody psích spřežení. Účastní se více než sto týmů z celého světa.

Kdy jet lyžovat

V závislosti na sněhových podmínkách, bývá lyžování možné již od poloviny listopadu a sezóna může trvat až do května.

Závěr a celkový dojem

V zimě jezdím na hory často a nic mi po celodenním lyžování neudělá lépe než dobré jídlo a odpočinek v lázních či wellness centru. Ve středisku Lenk se mi dostávalo obojího, takže v kombinaci s příjemným lyžováním a možnostmi freeridu jsem si dovolenou skvěle užila.