úvod

V roce 2017 hostilo známé švýcarské lyžařské středisko Svatý Mořic Mistrovství světa v alpském lyžování. První světový šampionát proběhl v roce 1931 ve švýcarském Műrrenu. Od té doby ho Švýcarsko (a vlastně i Svatý Mořic) hostilo několikrát.

​

V letech následujících bylo mistrovství světa pořádáno pokaždé na evropském kontinentu až do druhé světové války. Během druhé světové války se klání také konalo, ovšem výsledky byly později anulovány, protože se nemohl zúčastnit všechny země. Od poválečného období až do roku 1982 se samostatný závod konal každé čtyři roky – střídavě se zimními olympijskými hrami. V letech, kdy probíhaly olympijské hry, se závody na této události počítaly současně za oficiální soutěže mistrovství světa. Od roku 1985 se mistrovství světa ale koná nezávisle na olympijských hrách.

Údolí, kde slunce svítí celý rok

Mistrovství světa této sezony se koná v populárním zimním středisku St. Moritz. Leží na břehu jezera Moritzer See v nadmořské výšce přes 1800 metrů. Z jihu ho obklopuje masiv Bernina a ze severu pohoří Albula. Díky skvělé poloze a vynikajícím lyžařským terénům v okolí je populární mezi fanoušky zimních sportů i organizátory velkých lyžařských akcí. Kromě toho jsou zde četné vývěry minerálních železitých pramenů s velkým obsahem oxidu uhličitého a v údolí Engadinu, kde městečko leží, svítí dle statistik slunce průměrně 322 dní v roce.

Více informací o programu můžete zajistit na webových stránkách akce.