úvod

14. ročník putovní výstavy Poznej světové dědictví UNESCO, který představuje fotografie řady památek ze současných 1052 zápisů na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví, končí letošní putování po České republice v Krajské vědecké knihovně v Liberci, Rumjancevova 1362/1. Návštěvníci si mohou výstavu prohlédnout mezi 6. až 31. říjnem 2016.

​

Soubor fotografií připomíná všech dvanáct skvostů Švýcarska z prestižního Seznamu UNESCO, unikáty rakouského Salcburku, historické památky Tuniska a řady zemí jihovýchodní Asie. Je přístupná zdarma po-pá 8-19 hod., so 9-13 hod., návštěvníkům jsou volně k dispozici informační brožury o místech a zemích z fotografií.

Výstava jako součást autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové probíhá pod záštitou České komise pro UNESCO a je věnována 70. výročí založení organizace UNESCO.

Více o výstavách: www.unesco-mediain.cz
5. října v 17,30 hod. se můžete těšit na vernisáž s ochutnávkou tuniského vína a v 18,00 na přednášku Petra Čermáka o unikátech švýcarské železnice.


Švýcarská železniční hitparáda a nejdelší železniční tunel světa

Přednáška Petra Čermáka, novináře, autora tří úspěšných průvodců po Švýcarsku a vynikajícího znalce švýcarského dopravního systému.
Poznejte to nejzajímavější z železničního světa Švýcarska. Na přednášce Švýcarská železniční hitparáda poznáte letos otevřený nejdelší železniční tunel světa, nejkrásnější rychlík světa, nejpamátnější úzkokolejku Evropy, nejpomalejší rychlík světa, nejúžasnější horský vlak světa, nejvyšší železnici Evropy, nejstrmější zubačku světa, nejsladší vlak světa. I proč se část švýcarské železnice dostala na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
Harmonogram 14. ročníku výstav Poznej světové dědictví UNESCO v roce 2016:

Květen

  • Třeboň

    14. ročník putovní výstavy Poznej světové dědictví UNESCO, foyer divadla J. K. Tyla, Masarykovo náměstí.

  • Telč

    Výstava Poznej světové nehmotné dědictví UNESCO (Chorvatsko a Česká republika), městská radnice, náměstí Zachariáše z Hradce 10. Slavnostní prezentace při oslavách Folklor v máji 21. května.

Říjen

  • Liberec

    14. ročník výstavy Poznej světové dědictví UNESCO, Krajská vědecká knihovna v Liberci, Rumjancevova 1362/1.


Celý harmonogram ke stažení ve formátu PDFVíce o projektu na: www.unesco-mediain.cz


Produkce výstavy:


Záštita:


Partneři:

Štítky: Pozvánky