úvod

Srdečně vás zveme k poslechu Švýcarského dne na radiu Vltava, který se uskuteční v sobotu, 11. 6. 2016. Vysílání je možné poslouchat pomocí rádia nebo on-line.

​

Letos je to již 100 let od vzniku uměleckého směru dadaismus, který se v roce 2016 stal jedním z hlavních důvodů, proč zorganizovat celodenní vysílání na téma Švýcarsko. Dvě stě let letos uplyne od napsání slavné básně lorda Byrona „Vězeň chillonský“. Anglického básníka tehdy inspirovala návštěva hradu Chillon na břehu Ženevského jezera. Letošní rok je bohatý na kulturní události, které přesahují hranice země helvetského kříže: ve Vevey bylo v dubnu otevřeno muzeum Charlieho Chaplina a ve stejném měsíci v Basileji nová budova tamního Kunstmusea, které patří k nejvýznamnějším světovým institucím zabývajících se výtvarným uměním.

Všem těmto tématům a dalším akcím bude věnován Švýcarský den na radiu Vltava v dopoledním speciálním vydání Víkendové přílohy, ve které ještě pohovoří švýcarský velvyslanec v České republice Markus-Alexander Antonietti o svém vztahu k české kultuře, o Bohumilu Hrabalovi například, a o švýcarsko-českých kulturních vztazích.

Dominantami odpoledního vysílání budou Euphonia nazvaná V Basileji za Bohuslavem Martinů a hra Maxe Frische Pan Biedermann a žháři. Švýcarský den vyvrcholí záznamem Mozartovy Kouzelné flétny z curyšské opery.

Detailní program vysílání Švýcarského dne na radiu Vltava naleznete zde.

Informace o naladění rádia Vltava na radiopřijímačích naleznete zde a možnost poslechu on-line naleznete zde.

Štítky: Pozvánky