úvod

Již počtvrté se uskuteční v Třeboni Švýcarský den a jste na něj srdečně zváni. Letos to bude v sobotu 14. 5. 2016 v centru města - na Masarykové náměstí a v Loutkovém divadle. Akce se bude konat od 9:45 do 16:00 a svým návštěvníkům nabídne velmi bohatý program. Během celé akce budete mít také možnost zúčastnit se soutěže o hodnotné ceny na stánku Switzerland Tourism – hlavní cenou je okružní výlet pro dvě osoby na nejvyšší železniční stanici v Evropě na Jungfraujoch – Top of Europe.

​

Proč Švýcarský den právě v Třeboni.

Partnerským městem Třeboně je jedno z nejkrásnějších měst Švýcarska Interlaken, město v samém centru oblasti Jungfrau, proslavené především nádhernou kulisou okolních hor, z nichž určitě nejznámější je trojice Eiger, Mnich a Jungfrau. A také proslulou železnicí Jungfraubahnen, která již více než 100 let vozí turisty na nejvyšší železniční stanici Evropy – na Jungfraujoch – Top of Europe. Oblast nabízí ale daleko více zážitků. Interlaken, jak název napovídá je město situované mezi dvěma jezery – Thunersee a Brienzersee. S Třeboní má tak mnoho společného, obě města jsou situována v bezprostředním okolí rozsáhlých vodních ploch, obě jsou oblíbenými turistickými cíli a podobná je i jejich velikost.

A na co se budete moci těšit.

Švýcarský den zahájí v 9:45 přímo na Masarykově náměstí paní Terezie Jenisová, starostka města Třeboň. Na náměstí bude instalována výstava historických turistických plakátů, budou zde stánky se švýcarskými specialitami – sýry a čokoládou. Bude tu možné ochutnat také tradiční raclette od společnosti Swiss Cheese. Návštěvníci akce si dále budou moci vyzkoušet Nordic Walking s hůlkami LEKI. Specialitou tohoto ročníku bude vaření sýra tradičním způsobem v měděném kotli přímo na náměstí. Sýr bude možné také ochutnat. Chybět nebude ani informační stánek Switzerland Tourism s bohatou nabídkou turistických brožur a publikací, ale i se švýcarskými tričky a dalšími dárkovými předměty.

V Loutkovém divadle Vás pak budou čekat přednášky a promítání filmů. Po celý den bude možné zapojit se do soutěže o hodnotné ceny, které věnovaly společnosti Jungfraubahnen a Switzerland Tourism. Pro děti budou rovněž připraveny soutěže a samozřejmě i odměny - budou si moci vyzkoušet například dojení krávy nebo sestřelení jablka kuší z hlavy figuríny Wiléma Tella. Vyhlášení výherců soutěže pro dospělé proběhne v 15:30 přímo na náměstí, kde budou také předány ceny.

Ve foyer Městského divadla se 10. 5. v 17:00 uskuteční vernisáž výstavy fotografií s názvem „Poznej světové dědictví UNESCO“. Výstava bude poté k vidění až do 2. 6. 2016. Vstup na výstavu, přednášky i filmy je zdarma.


PROGRAM Švýcarské jaro v Třeboni, sobota 14. května 2016:

Masarykovo náměstí:

  • 9:45 – zahájení 4. Švýcarského jara v Třeboni paní starostkou Terezií Jenisovou
  • 9:45 – 16:00 – stánky se sýry, čokoládou, raclettem, informačními materiály o Švýcarsku, výstava fotografií z oblasti Jungfrau na náměstí, soutěže pro děti
  • 11:30 a 13:30 – vycházky a lekce Nordic Walking s Českou asociací NW
  • 15:30 – vyhlášení výsledků soutěže a předání cen

Loutkové divadlo:

  • 10:15 – Nordic Walking – přednáška a kurz – Markéta Matuštíková, Česká asociace Nordic Walking
  • 11:00 – Život na salaši – přednáška s promítáním – Doris Windlin, švýcarská malířka žijící v jižních Čechách
  • 12:30 – Blízko nebe – promítání filmu o životě farmářů ve Švýcarsku (45 minut)
  • 13:30 – 10 nejkrásnějších výletů v regionu Jungfrau – přednáška s promítáním - Alena Koukalová, Switzerland Tourism
  • 14:45 – Na cestě po Bernských Alpách – promítání cestopisného filmu (27 minut)

Přednáška Život na salaši:

Život na salaši v Alpách je založen na starodávných pravidlech, která umožňují společný život na co nejmenším prostoru. Tato pravidla jsou velice originální a fungují až do dnešní moderní doby a mohou být někdy inspirativní. Život na alpské salaši nám dává zapomenout na každodenní starosti a umožňuje tělesnou i duševní koncentraci na to absolutně podstatné.
www.atelier-doris.cz

10 nejkrásnějších výletů v regionu Jungfrau:

Na přednášce 10 výletů v regionu Jungfrau se vydáte s paní Koukalovou na nezapomenutelné výlety v této krásné alpské krajině. Těšit se můžete na představení nových atrakcí pro turisty, tipů na výlety, ubytování a spoustu dalšího.
www.jungfrau.chŠvýcarské jaro a výstava UNESCO opět v Třeboni.

Součástí Švýcarského jara bude i výstava „Poznej světové dědictví UNESCO“, kterou zahájíme v úterý 10. 5. 2016 v 17:00 v Divadle J. K. Tyla. Výstava jako součást autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové probíhá pod záštitou České komise pro UNESCO.

Přijďte, těšíme se na Vás!


Program ve formátu PDF je možné si stáhnout zde.


Štítky: Pozvánky