úvod

Srdečně vás zveme na přednášku Velká cesta Švýcarskem po železnici s Petrem Čermákem s promítáním v rámci výstavy Poznej světové dědictví UNESCO v Ústí nad Labem.

​

Přednáška Velká cesta Švýcarskem po železnici je součástí 14. ročníku putovní výstavy Poznej světové dědictví UNESCO (výstava je v obou budovách knihovny, Velká Hradební 49 i Churchillova 3), na níž si můžete od 6. dubna až do 3. května 2016 prohlédnout kromě fotografií řady evropských, afrických a asijských míst pod ochranou UNESCO také všech jedenáct unikátů Švýcarska. Na přednášce i na výstavě jsou návštěvníkům k dispozici zdarma mapy a informační brožury.

Přednáška:

KDY: 19. 4. 2016, 17:00

KDE: Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem, budova Churchillova 3


O jedinečné zážitky z mnoha cest po Švýcarsku se podělí dne 19. dubna 2016 v 17 hod. v Severočeské vědecké knihovně Ústí nad Labem, v budově Churchillova 3, železniční cestovatel Petr Čermák, autor tří švýcarských bedekrů. Provede vás nejkrásnějšími trasami přes malebné Alpy, společně prožijete letošní velkou železniční revoluci, neboť již v červnu bude pod Alpami slavnostně otevřen nový Gotthard, nejdelší tunel na světě, a dozvíte se i praktické rady, jak cestu Švýcarskem unikátními vlaky podniknout, jak panoramatické trasy vhodně zkombinovat, jak využít praktický Swiss Travel Pass a mnoho dalšího.

Bližší informace o výstavě naleznete zde.Štítky: Pozvánky