úvod

Objevte krásy ledovců a palem z paluby panoramatického vlaku Bernina Express na trase Davos – Tirano – Davos s možností ubytování v hotelu v Davosu. Od 9. 9. do 16. 10. 2015 máte jedinečnou možnost zakoupení balíčku cesty Bernina Expressem s ubytováním na slevovém portále slevomat.cz.

​

Balíček lze koupit s ubytováním v Davosu nebo bez ubytování a zahrnuje zpáteční jízdenku panoramatickým vlakem Bernina Express na trase Davos – Tirano – Davos.

Na palubě Bernina Expressu se vydáte z Davosu do italského Tirana po trati Albula a Bernina Rhétské dráhy, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO, a které platí za jedny z nejimpozantnějších přejezdů Alp. Na cestě projedete také Svatým Mořicem a odtud poté vystoupáte do nejvýše položené železniční stanice sítě Rhétské dráhy Ospizio Bernina ve výšce 2 253 m n. m. Z této stanice vlak klesá až do italského Tirana.

Specialit na této trati je celá řada – čeká vás například cesta přes slavný Landwasser viadukt a cesta po točitém viaduktu u Brusia, dále 55 tunelů, 196 mostů a stoupání 70 promile, které vlak zvládá s lehkostí a bez ozubnice. Bernina Express disponuje moderními panoramatickými vozy 1. a 2. třídy, palubní občerstvení Railbar podává snacky a nápoje.

Nabídku na slevomat.cz naleznete zde.