úvod

Se začínajícím podzimem Vás s radostí zveme na již 6. ročník tradiční švýcarské slavnosti Alpabzug, nejznámější horské slavnosti ve Švýcarsku, při které se nazdobené krávy svádí koncem léta z alpských pastvin dolů do údolí. Přijďte s rodinou nebo přáteli vychutnat švýcarskou atmosféru.

​

Alpabzug se tradičně koná první sobotu v říjnu (3.10.2015) od 13:00 v parku Bertramka na pražském Smíchově mezi oběma budovami hotelu NH Hotel Praha v ulici Mozartova 1, Praha 5. Vchod na akci je z hotelu nebo z ulice Mrázovka.


Se švýcarskou tradicí se během víkendu můžete setkat na více místech po Praze, v pátek se uskuteční vystoupení alphornistů před hotelem Mosaic House, v sobotu si můžete na farmářském trhu na Náplavce ochutnat a koupit švýcarské sýry na stánku Swiss Cheese a v neděli si dopřát švýcarský brunch v restauraci Žofín Garden. Od pátku do neděle budou podávány švýcarské speciality v Kavárně Kočičí.

Těšit se můžete na:

 • folklórní skupinu z oblasti Adelboden
 • výrobu alpského sýra Švýcarskou Doris Windlin (na minulém ročníku jsme vyrobili sýr a nyní ho budete moci ochutnat)
 • švýcarské speciality a ochutnávky
 • tradičně vyzdobené krávy
 • nabídku dovolené ve Švýcarsku
 • jízdu na elektrokolech od společnosti ekolo.cz
 • bohatý program pro děti
 • jízdu lanovkou
 • bernardýna Barušku
 • soutěž o hodnotné ceny pro dospělé a děti
 • příjemně strávené odpoledne

Soutěž

Tak jako každý rok, tak i tento máme pro dospělé návštěvníky Alpabzugu připravenou soutěž o zajímavé a hodnotné ceny. Letošní soutěž má ovšem velice lákavou první cenu, kterou je týdenní pobyt ve Švýcarsku pro max. 6 osob od společnosti Interhome ve čtyřhvězdičkovém rekreačním domě v horském středisku Crans-Montana.

Výhru si můžete prohlédnout zde.

Podmínky čerpání výhry v PDF naleznete ke stažení zde.
Švýcarská umělkyně žijící v České republice, paní Doris Windlin, ukáže, jak se vyrábí tradiční sýr. Sýr vyrobený během pražského Alpabzugu bude možné na místě ochutnat čerstvý či ve formě raclette.

Milovník kol Jakub Ditrich bude prezentovat zážitky ze své cesty s Martinem Severou na elektrokole po švýcarské Grand Tour. Návštěvníci budou mít na Bertramce příležitost si expediční e-kolo otestovat.

Pro zájemce budou nachystány i další převážně švýcarské speciality jako sýrové produkty od společnosti Swiss Cheese, bratwürsty od společnosti Zimbo, víno z rodinného vinařství Jedlička, Bořetice či produkty z neziskové organizace Unie Roska – postižených roztroušenou sklerózou v ČR.

Doprava na Alpabzug - MHD:

Vystupte na stanici metra a tramvaje Anděl, odtud pak cca 7 min. pěšky. K horní budově hotelu, odkud se budou svádět krávy, vyjíždí zdarma lanovka (příchod přes recepci spodní budovy hotelu).

Doprava na Alpabzug – vlastní auto:

Možnost parkování v nákupním centru Nový Smíchov nebo přímo v garážích hotelu.

Vstup na akci je ZDARMA! AlpAbzug-pozvanka-2015-nova

 AlpAbzug-pozvanka-2015-2

Štítky: Pozvánky