úvod

Uvolněné prázdninové středisko uprostřed Bernských Alp, Adelboden, je známé svou příjemnou a klidnou atmosférou a tradičním zemědělstvím v horských oblastech, alpskými chatami a sýrárnami a hlavně bohatou nabídkou pro turisty. Adelboden nabízí svým návštěvníkům nespočet možností pro horské túry s perfektní dopravní obslužností pomocí lanovek a veřejné dopravy, dále se může pochlubit více než 300 km velmi dobře upravených turistických stezek a několika cyklotrasami pro horská a silniční kola. Pro vozíčkáře je zde také speciální upravená okružní turistická stezka. A to není vše!

Bližší informace naleznete na www.adelboden.ch.

​


Legendární Světový pohár v alpském lyžování

Světový pohár FIS Ski World Cup přiláká každoročně vice než 40 000 lyžařských nadšenců, kteří promění Adelboden ve dnech 7.–8. ledna v pulzující centrum. Sjezdovku, na které se závod odehrává na Chuenisbärgli, můžete ale vyzkoušet osobně po celou zimní sezónu.

Bližší informace naleznete zde.


Globi na Engstligenalp

Zasněžené Alpy jsou již dobře známé. Globiho lanovka vás doveze k jeho zimnímu domovu. Tady se nabízí lyžování, ježdění na pneumatikách (snow tubing), Globiho stezka, iglú na piknik a samozřejmě i obrázková knížka o Globim. Jste připraveni vyrazit? Podrobnosti najdete na našich internetových stránkách.

Bližší informace naleznete zde.


Fondue iglú

Obří iglú na Engstligenalp – od roku 1995 se tu každoročně staví a je vyzdobeno mnoha uměleckými dílky z ledu a sněhu. Proč si neužít tradiční fondue za svitu romantických svíček? Engstligenalp je největší náhorní plošina v západní části Švýcarských Alp a od roku 1995 se tu buduje iglú s mnoha místnostmi a nádhernou výzdobou.

Bližší informace naleznete zde.


Nekonečná radost ze sněhu

Více než 210 km sjezdovek světové kvality, z nichž 60% je zaručeně pokryto sněhem. Adelboden-Lenk v oblasti Berner Oberland je jedna z největších a nejatraktiv­nějších lyžařských destinací Švýcarska. Tvoří ji několik menších středisek zahrnutých v jediném skipasu. Nyní se nově rozšiřuje také o Oeschinen Lake Region a Sunnbüel v Kanderstegu a navíc ještě Jaunpass-Boltigen.

Bližší informace naleznete zde.


Skibock v Adelboden

Lyžařské středisko Adelboden, které je mezi Čechy oblíbené, nabízí svým návštěvníkům jízdy na Skibocku, který zde vynalezli mezi roky 1920 a 1930. Skibock je jednoduché sedátko upevněné na jedné lyži a nabízí nezapomenutelnou zábavu na místních sjezdovkách. Pokud navštívíte Adelboden, tak Skibock je jednou ze záležitostí, kterou musí vyzkoušet každý jeho host.

Bližší informace naleznete zde.


Sáňkování a snowtubing

Tradiční dřevěné sáňky, boby, Skibock nebo airboardy si lze vypůjčit v několika stanicích nebo sportovních obchodech. Adelboden nabízí několik sáňkařských drah. Od prosince každou sobotu (do konce března) a středu (do konce února) můžete zažít na místních drahách noční sáňkování.

Bližší informace naleznete zde.


Adelboden – lyžování na vysoké úrovníAdelboden – víc než jen lyžování

I když je v Adelbodenu nabídka pro lyžování na vysoké úrovní, jezdí se tady i závody Světového poháru v alpském lyžování, mohou si návštěvníci vyzkoušet i další atraktivní zimní aktivity z místní nabídky – skialpinistické túry pro lyže i snowboard s průvodcem, základní kurz lezení v ledopádu nebo noční výlet na sněžnicích.

www.adelboden.chAdelboden v létě.Adelboden Tourismus
Dorfstrasse 23
CH-3715 Adelboden
T. +41 (0)33 673 80 80
E-mail: info@adelboden.ch
WEB: www.adelboden.ch